Mix 2021. 05. 07.

Komárňanská nemocnica bude očkovať proti koronavírusu aj cez víkend

Nemocnica AGEL Komárno bude vo svojom očkovacom centre očkovať aj tento víkend. Vzhľadom na vyššie dodávky vakcíny Pfizer/Biontec v sobotu aj v nedeľu podajú zdravotníci vakcíny dvom tisíckam ľudí. Výrazne sa tak zníži počet čakajúcich, ktorí sú zaregistrovaní v čakárni kormárňanskej nemocnice, ale svoju vakcínu zatiaľ nedostali. Pomocnú ruku podalo aj mesto Komárno, ktoré zabezpečí usmerňovanie pacientov a dozor mestskou políciou a vypomôže aj s administratívnymi pracovníkmi.

,,V nemocnici denne zaočkujeme cca 300 registrovaných záujemcov. Keďže máme dostatočné kapacity, žiadali sme ministerstvo zdravotníctva o navýšenie dodávok vakcín, aby sme mohli proces očkovania urýchliť. Sme radi, že nám budú dodané ďalšie vakcíny. V čakárni Nemocnice AGEL Komárno je aktuálne vyše 4 000 ľudí, očkujeme vekovú kategóriu 60+. Tieto mimoriadne dodávky proces výrazne urýchlia a znížia počet čakajúcich na polovicu a očakávame v krátkom čase, že sa dostaneme aj na vekovú hranicu 50+,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Očkovať sa bude aj v sobotu aj v nedeľu vo vakcinačnom centre priamo v nemocnici, registrovaní záujemcovia majú stanovenú presnú hodinu. ,,Na každý deň máme k dispozícii 1000 vakcín, počítame aj s tým, že viacerí seniori nad 70 rokov budú mať sprevádzajúcu osobu. Zabezpečili sme dostatočné personálne kapacity čo sa týka evidencie a súhlasov očkovancov, ako aj farmaceutov a zdravotníkov pre prípravu a aplikáciu vakcín,“ vysvetľuje MUDr. Gabriela Filkóová, námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Nemocnica má vlastné vakcinačné centrum od 7. januára 2021, odvtedy zaočkovala takmer 20 000  ľudí.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)