Mix 2021. 07. 09.

Nemocnica AGEL Komárno pilotne spustila objednanie na očkovanie proti koronavírusu na presný čas na webe AGELu

Nemocnica AGEL Komárno po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR spustila pilotný projekt a novú možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL. Záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu. Na základe veľmi dobrých skúseností z očkovania zdravotníci v Komárne vychádzajú v ústrety záujemcom o očkovanie a chcú takto pomôcť zjednodušiť a urýchliť prihlásenie sa na vakcináciu. Celý proces je bezplatný a zaočkovaný dostane certifikát v zmysle platnej legislatívy Národného centra zdravotníckych informácií.

Na webovom portáli spoločnosti AGEL je možné si vyhľadať Vakcinačné centrum Komárno a prihlásiť na očkovanie od budúceho týždňa. Každý deň sú k dispozícii voľné termíny pre 700 ľudí a v pondelok aj pre 100 detí od 12. rokov.

,,Ide na Slovensku o úplnú novinku, kedy je možné sa prihlásiť na očkovanie nielen prostredníctvom webu Národného centra zdravotníckych informácií na www.korona.gov.sk, ale aj priamo cez portál spoločnosti AGEL. Máme s očkovaním bohaté skúsenosti, očkujeme od 7. januára, tak sme prišli s týmto originálnym návrhom. Som rád, že sme našli pochopenie a ochotu ísť do tohto experimentu na Ministerstve zdravotníctva SR a verím, že aj týmto krokom sa podarí výrazne rozšíriť počet záujemcov o očkovanie,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.

Podstata systému je v tom, že sa záujemca prihlási na očkovanie v databáze Nemocnice AGEL Komárno, pričom informácia o zaočkovaní bude prepojená s Národným centrom zdravotníckych informácií. ,,Výhodou pre človeka je, že nebude čakať na pridelený termín, ale sám si zvolí deň a čas, ktorý je pre neho vhodný. Je to v čase dovoleniek pre obe strany výhodné,“ dodal riaditeľ nemocnice.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)