Mix 2021. 08. 12.

Nemocnica AGEL Komárno robí antigénové testy za 5 EUR

V Nemocnici AGEL Komárno je už pár dní možné sa dať otestovať aj antigénovým testom za poplatok 5 EUR, a to 7 dní v týždni, 8 hodín denne. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je komárňanská nemocnica jednou z tých, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

,,Na základe príkazu ministra sme tento týždeň obnovili celotýždňovú prevádzku testovania antigénovými testami. Testy realizujeme 7 dní v týždni v našom mobilnom očkovacom mieste“ informuje riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Od soboty sa antigénové testovanie presunie z doterajšieho miesta v budove nemocnice  do mobilného kontajnera. Manipulačný poplatok 5 EUR zaplatí záujemca priamo na mieste, objednať sa na tento druh antigénového testu nie je potrebné a výsledok dostane testovaný do 15 minút. Testy sú do nemocnice dodávané zo Štátnych hmotných rezerv. ,,Vrátili sme sa k antigénovému testovaniu, ktoré bolo možné realizovať počas druhej vlny pandémie, rozdiel je len ten, že sa hradí poplatok 5 EUR a sme k dispozícii sedem dní v týždni, osem hodín denne. Všetky opatrenia, ktoré prispejú k eliminácii možnej tretej vlny pandémie vítame, aj keď je to pre zdravotníkov veľká záťaž. Máme už skúsenosti s organizáciou, logistikou, dodávkami testov aj s IT prepojením na potrebné medicínske systémy,“ vysvetlil M. Jaška.

Nemocnica AGEL Komárno  samozrejme ponúka aj viaceré druhy PCR testov vrátane výhodných rodinných balíčkov. Za tento komerčný produkt je potrebné zaplatiť a objednať sa na test vopred buď na webe www.agellab.sk, alebo na rezervacie.agel.sk

V nemocnici intenzívne pokračuje aj očkovanie proti koronavírusu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť buď cez portál www.korona.gov.sk, alebo priamo konkrétny deň a hodinu na webovom portáli spoločnosti AGEL

Každý zaočkovaný dostane jednak potvrdenie o zaočkovaní prvou aj druhou dávkou vždy po očkovaní a  pracovníci vakcinačného centra vytlačia aj plnohodnotný covid pass. Nemocnica očkuje vakcínou Pfizer/Biontech a aj deti  od 12. rokov.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)