Šport 2012. 12. 15.

Komárňanskí capoeiristi sa nestratili ani na majstrovstvách Európy

Tri účasti vo finále, to je výsledok práce komárňanského capoeiristického trénera Latinha.

Slovensko-maďarská výprava. FOTO: Archív Latinho

V posledný novembrový víkend (23. – 25. novembra) sa konali majstrovstvá Európy v capoeire. Ich dejiskom bolo české mestečko Mladá Boleslav. Nechýbali tu samozrejme ani capoeiristi z Komárna, Nových Zámkov a Maďarska, ktorí cvičia  pod vedením trénera Latinha.

Celá akcia bola spojená s workshopom, na ktorý boli pozvaní najvýznamnejší ľudia točiaci sa okolo capoeiry z Brazílie. Tí  viedli tréningy a boli tiež súčasťou poroty. Do súťaže sa zapojilo okolo 100 súťažiacich z Česka, Nemecka, Švédska, Poľska, Slovenska, Maďarska, Rakúska, Ruska, Švajčiarska, Holandska, Grécka a Španielska. Do finále sa súťažiaci museli prebojovať cez eliminácie, odtiaľ ďalej nasledovala najlepšia dvanástka, potom osmička a štvorka.

“Tento rok bola väčšia konkurencia oproti minulému roku,” zhodnotil Graduado Latinho. Bolo teda náročnejšie prebojovať sa cez všetky kolá,  ale dvom jeho žiakom sa to podarilo.

VIDEO: Hra trénera Latinha začína cca od 3:27.

“Dostali sa do finále, kde sa Vladimírovi Solčánymu z Nových Zámkov podarilo umiestniť na druhom  mieste a Veronika Mechurová skončila štvrtá, na čo môžeme byť nesmierne hrdí,” tešil sa z výsledkov svojich zverencov tréner Graduado Latino. Ani on sa nenechal zahanbiť. Súťažil v najvyššej  kategórii  a prebojoval  sa do finále, kde napokon skončil na štvrtom mieste. “Hanbu sme Komárnu a Slovensku určite neurobili. V blízkej  budúcnosti by sme chceli zorganizovať majstrovstvá aj u nás v Komárne,” dodal na záver.

Vyjadrite svoj názor