Mesto 2011. 07. 08.

Komárno bude dvojjazyčné, rozhodlo o tom zastupiteľstvo

‘Nálepková kampaň’ mala úspech aj v Komárne. Mestské zastupiteľstvo rozhodlo o dvojjazyčnej povinnosti pre inštitúcie.

Mestské zastupiteľstvo rozhodlo vo štvrtok o tom, že bude vyžadovať od všetkých mestom podporovaných inštitúcii dvojjazyčnosť. Ide o škôlky, školy, športové kluby, kultúrne ustanovizne, stanice, zastávky a označenia verejných priestranstiev.

Napodobnili sme tak Dunajskú Stredu a Šamorín, ktoré k tomuto kroku pristúpili len pred niekoľkými týždňami.Mesto zároveň svojím uznesením vyzvalo všetkých súkromníkov používajúcich len jeden jazyk k podobnému kroku. Nikto však nemôže nútiť súkromných podnikateľov, aby podnikli podobné kroky, je to iba na ich ‘dobrej vôli’. Imre Andruskó (Most-Híd) však dodal, že mesto by k tomu svojich občanov malo viezť.

O Nálepkovej kampani sme vás informovali tu.

Podľa Bélu Keszegha (Nezáv.) by vedenie mesta malo v prípade nerešpektovania tohto uznesenia vyzvať mestom podporovanú inštitúciu, aby nedostatky do lehoty 30 dní napravila. Tak isto by mali byť aktívni samotní občania a na takéto nedostatky upozorňovať. Za návrh napokon zahlasovalo 20 z 22 prítomných poslancov.

Poslanci na 11. zasadnutí zastupiteľstva tiež rozhodli o tom, že budú kontrolovať obsah plagátov, ktoré sa ocitnú na billboardoch v prevádzke mestského podniku. Viac informácii TU!

ZDROJ: Bumm.sk

Vyjadrite svoj názor