Šport 2017. 03. 30.

Komárno chce získať grant na novú ľadovú plochu

Slovenský hokejový zväz oslovil viacero miest na Slovensku v súvislosti s vybudovaním nového krytého hokejového štadióna. Zastrešil by výdavky na jeho realizáciu, pričom samospráva mesta by na jeho výstavbu prispela menšou čiastkou. Školáci by ho mohli využívať zadarmo, prístupný by však bol aj pre verejnosť.

Na januárové avízo zväzu mesto ihneď reagovalo. Jednou z podmienok je, aby bola budova v blízkosti školy a aby poskytovala dostatok parkovacích možností. Na základe toho padla voľba na Základnú školu na Eötvösovej ulici, ktorá je zároveň v susedstve školy na Rozmarínovej ulici a miesto je dostupné aj študentom školy Marianum.

Zväz plánuje vybudovať štyridsať štadiónov po celom Slovensku, záujem je veľký. Pre Komárno je výhodou, že krytý štadión ešte nemá. O žiadosti sa rokovalo aj na zasadnutí samosprávy, jej predstavitelia sa zaujímali o to, aké by bolo mesačné nájomné a nakoľko by výdavky zaťažili jej pokladnicu. Zároveň sa riešila otázka, že nový štadión by takto mohol nahradiť existujúcu staršiu ľadovú plochu so zastaralým chladiacim systémom, navyše by bol dostupný väčšiu časť roka, nielen počas sezóny.

Po odovzdaní potrebnej dokumentácie dostalo mesto od Zväzu pozvanie na ďalšie rokovania, podľa slov primátora Lászlóa Stubendeka samospráva urobí všetko pre to, aby Komárno takýto priestor získalo.
Materiál nájdete TU.