Mesto 2022. 08. 17.

Komárno je opäť v hre! Tentokrát môže vyhrať mestský park Lidl Čistinka

Spoločnosť Lidl vyhlásila novú súťaž, prostredníctvom ktorej môžu jednotlivé mestá získať komunitný priestor na oddych.

Každý zákazník, ktorý si v termíne od 15. augusta do 25. septembra zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 eur, dostane pri pokladnici hlasovaciu kartičku s unikátnym kódom a môže odovzdať svoj hlas vybranému mestu. Komárno je opäť v hre. Vďaka širokej spolupráci a usilovným aktivistom získalo Komárno už 3 ihriská.

Vo svojej kategórii sa Komárno aktuálne nachádza na prvom mieste. Kódy je možné zadávať TU.

Čo je Lidl Čistinka?
Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom „štvorci“ s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok:

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke
Tento modul má rozmer 12×12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke
Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke
Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12×12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:
Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15×15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.