Mesto 2021. 08. 09.

Komárno má svoje tretie ihrisko Žihadielko

V piatok popoludní zástupcovia spoločnosti LIDL a zhotoviteľa oficiálne odovzdali mestu Komárno tretie ihrisko Žihadielko. Po prehliadke prevzal symbolický kľúč od ihriska primátor mesta Béla Keszegh.

Okrem vybudovania základov tohto ihriska sa samospráva podujala aj na skrášlenie a usporiadanie okolia. Budú umiestnené ďalšie lavičky a smetné koše, niektoré staršie hracie prvky, na žiadosť obyvateľov, budú vrátené späť a čoskoro pribudne aj vonkajší stolnotenisový stôl. Pre zvýšenie bezpečnosti bude pri chodníku inštalované nové verejné osvetlenie.

Kvôli dodržaniu niektorých termínov sa oficiálne uvedenie ihriska do prevádzky (kolaudácia) uskutoční 12. augusta. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu spoločnosť LIDL, momentálne, neplánuje slávnostné odovzdanie, ale v budúcnosti by to radi vynahradili rozmanitým programom, tak, ako bolo zvykom.

Mesto Komárno (v prípade priaznivého počasia) v piatok 13. augusta v poobedňajších hodinách privíta na mieste všetkých priaznivcov ihriska a organizátorov hlasovania, aby sa im poďakovalo za vytrvalosť a povzbudzovanie. Na deti čakajú prekvapenia a dobroty, a zbúraním ochranného plotu sa môžu zmocniť nového ihriska.

Zdroj: Mesto Komárno