Šport 2016. 07. 21.

Komárno má takmer kompletný tím na novú sezónu

Účastník Slovenskej basketbalovej ligy a aktuálny vicemajster MBK Rieker Com-therm Komárno má takmer kompletné mužstvo na sezónu 2016/2017. Do tímu pribudli ďalší traja basketbalisti. Informáciu priniesla oficiálna ligová stránka.

Legionársky post obsadil 22-ročný americký rozohrávač Kori Babineaux. Absolvent univerzity Jacksonville začne na Slovensku svoju profesionálnu basketbalovú kariéru. Ako člen základnej zostavy odohral v predchádzajúcej sezóne 36 stretnutí s priemerom 18,6 bodu, 4,9 doskoku a 3,8 asistencie na zápas, čo mu vynieslo miestenku v prvom konferenčnom All Stars tíme.
K vicemajstrovi sa po dvoch sezónach v Nitre vracia odchovanec klubu Patrik Petrovský. Staronový hráč Komárna odohral v sezóne 2015/2016 23 duelov s priemerom 1,4 bodu na stretnutie. Komárňanský dres bude aj naďalej obliekať rozohrávač Igor Kurthy, ktorý v predošlom ročníku zasiahol do piatich zápasov.
Komárno sa však s určitosťou nepredstaví v Európskom pohári FIBA. „Nebudeme hrať, je to definitívne rozhodnutie. Za určitých okolností sme mohli dostať výnimku, ale bol by problém s termínmi, keďže SBL-ka bude mať opäť štvorkolový systém,“ povedal komárňanský manažér Jozef Paulik. Otvorená je naopak účasť v Alpsko-jadranskom pohári, kde sú podľa komárňanského manažéra menej striktné pravidlá a termíny sa dajú dohodnúť.

-TASR-