Šport 2017. 05. 22.

Komárno po roku opäť druhé, Halada: „Je to veľký úspech“

Po roku zostala na hráčov MBK Rieker Com-Therm Komárno v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige (SBL) opäť len trofej pre vicemajstra. Tentoraz bol vo finále nad ich sily bratislavský Inter, s ktorým prehrali 1:4 na zápasy. Aj napriek počiatočnému sklamaniu však hodnotia „obuvníci“ sezónu ako úspešnú.

 „Obrovské sklamanie, chceli sme hrať ešte jeden zápas určite doma, tým pádom využiť maximálny možný počet zápasov, ktoré by komárňanskí fanúšikovia mohli v tejto sezóne vidieť. Vždy to mrzí, neboli by sme športovci, keby sme po prehre boli s niečim spokojní. Boli sme vo finále. Nevieme, kedy sa ešte každý jeden z nás v ňom objaví. Sme sklamaní, že to nevyšlo. Po istom časovom období sa za tým obzrieme a povieme si, že to bol úspech,“ povedal bezprostredne po stretnutí tréner Komárna Richard Ďuriš.

Jeho zverenci ťahali väčšinu piateho zápasu za kratší koniec, hlavne v druhej a štvrtej štvrtine dovolili súperovi dostať sa do dvojciferného vedenia. „Rozhodla aktivita na útočnom doskoku na jednej aj druhej strane. Inter mal trinásť útočných doskokov za prvý polčas, my sme mali len tri. Aj keď sme ich dobre ubránili, tak z druhých šancí dali ľahké body. To nám bralo obrovské množstvo síl. Myslím si, že toto bol obrovský rozdiel medzi oboma družstvami a tiež skoré vyfaulovanie Langstona,“ vymenoval Ďuriš faktory sobotňajšieho duelu.

Komárno však aj v tohtoročnej edícii Eurovia SBL potvrdilo, že papierové predpoklady sú jedna vec a realita vec druhá. Aj napriek výmene trénera pred sezónou, zmenám v hráčskom kádri a piatemu miestu po základnej časti, mali v play off výbornú fazónu. Najskôr vyradili v krajskom derby Levice a do finále nepustili víťaza základnej časti a Eurovia Slovenského pohára Košice. „Je to veľký úspech. Nikto nečakal na začiatku sezóny, že budeme hrať finále. Mali sme problémy so zraneniami, nových hráčov. Celá sezóna bola veľmi dlhá, mali sme veľa zápasov aj s účinkovaním v Alpsko-jadranskom pohári. Teraz je to sklamanie, ale to je po každom prehratom finále. Za pár dní sa to však v hlave dá do poriadku a budeme šťastní. Nikto pred sezónou neverí Komárnu, ale vždy sú čiernym koňom súťaže. Som tu tretiu sezónu a zahral som si v treťom finále po sebe. Je to o dobrej partii. Môžem byť pyšný na svojich spoluhráčov, odviedli sme počas celej sezóny dobrú robotu,“ povedal krídelník Filip Halada.

„Obuvníci“ dosiahli v sezóne 2016/2017 svoj najväčší úspech na medzinárodnej scéne, keď sa stali celkovým víťazom Alpsko-jadranského pohára. V ligovej súťaži podčiarkli svoju dlhoročnú stabilitu, v boji o majstrovskú trofej sa predstavili piatykrát za šesť rokov. Podobne ako v rokoch 2012, 2013 a 2016, aj tentoraz odchádzali z boja ako porazený tím. „Som rád za to, čo sme dosiahli túto sezónu. Vyhrať Alpsko-jadranský pohár, pekný je aj postup do finále. Atmosféra na všetkých zápasoch bola dobrá, bavili sme ľudí basketbalom. Z tohto hľadiska to beriem ako úspech. Som rád za prístup hráčov počas celej sezóny, oni mi pomohli, aby som prežil túto kvázi prvú sezónu takýmto spôsobom. Bez hráčov a talentu ešte nemal žiaden tréner úspech,“ dodal Ďuriš.

(tasr, foto: dunataj.sk)