Šport 2021. 10. 05.

Komárno uspelo proti Handlovej

Premiéra Komárna v Niké SBL nemohla dopadnúť lepšie, hneď vo svojom prvom vystúpení si pripísalo na svoje konto premiérové víťazstvo, keď doma triumfovalo nad Handlovou.

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Prvý zápas v sezóne, špeciálne pre niektorých mladých hráčov hneď zápas na takejto úrovni. Navyše som veľmi rád, že po dlhom čase, vzhľadom na situáciu z uplynulej doby, sa uskutočnilo stretnutie so všetkým, čo k basketbalu patrí. Veľké víťazstvo pre nás, ako ste však aj mohli vidieť, nezačali sme najideálnejšie, niektorí práve z mladých hráčov hrali vôbec prvý zápas na takejto úrovni, kdežto na strane Handlovej je viacero skúsených borcov. Toto sa odzrkadlilo aj na prvom polčase, keď sme si však v šatni povedali čo bolo treba, začali sme si viac veriť, dávali sme do zápasu viac energie, na čo skvele zareagovali aj fanúšikovia, ktorí nás začali mohutnejšie podporovať. Potom sme už začali hrať našu hru, ktorá sa zakladala na dobrej obrane a viera vo víťazstvo nás posúvala vpred. Gratulujem aj Handlovej, želám jej veľa šťastia do sezóny a takisto gratulujem aj môjmu tímu.“

Luka Gašič, hráč Komárna: „Bol to náš prvý zápas a tvrdo sme sa na neho pripravovali. Začiatok nebol ideálny, nedarila sa nám streľba, nešlo nám to ani spoza oblúka. V prestávke sme sa však zomkli a začali sme si viac veriť. Podarilo sa nám premeniť viacero trojok, skórovať aj z poľa a zlepšili sme sa aj v obrane. Sme veľmi šťastní: prvý zápas, prvé víťazstvo, čo viac si môžeme priať.“

Niké SBL 2021/2022 – 1. kolo: BC Komárno – MBK Baník Handlová 80:65 (16:23, 12:11, 30:15, 24:16). Komárno: Duffy 24, Djordjevič a Gašič po 17, Johnson 11, Danielič 6 (Ross-Miller 5, Kádaši a Major 0)