Šport 2013. 07. 05.

Konali sa 1. Majtrovstvá Slovenska brankárov

ms brankarov1

Just 4 Keepers brankárska škola v zastúpení Tibora Horjána z Hurbanova zorganizovala – za pomoci sponzorov Altrax Hurbanovo, Slovenská správa ciest Komárno a Tomglas Komárno, ktorá poskytla ceny na toto podujatie – dňa 29.6.2013 1. majstrovstvá Slovenska – Súboj brankárov v Hurbanove v súkromnom J4K centre. Zúčastnilo sa ich 20 brankárov z rôznych kútov Slovenska. Súboje sa rozdelili do dvoch kategórií- seniori a juniori.

V kategórii Junior súťažilo 8 brankárov systémom každý s každým. V kategórii Senior sa zúčastnilo 12 brankárov rozdelených do dvoch skupín po šiestich. Po skupinových bojoch v kategórií Junior postúpili prví štyria brankári do semifinále. Kristián Németh ( 12 r.), Zsolt Sereghy (11 r.), Martin Kušnír (14 r.) a Michal Sedláček (13 r.). Po semifinálových bojoch sa do finále prebojovali Kristián Németh a Martin Kušnír. V zápase o tretie miesto hrali Zsolt Sereghy a Michal Sedláček. Majstrom Slovenska v kategórií Juniorov sa stal napokon Kristián Németh.

Kategória Junior:
1. Kristián Németh
2. Martin Kušnír
3. Michal Sedláček
4. Zsolt Sereghy

V kategórií seniorov z oboch skupín postúpili dvaja najlepší brankári do semifinále. Z A skupiny Samuel Deák (15 r), Jaroslav Čellár (18 r.) , z B skupiny Tomáš Mihalík (17 r.) a Tomáš Muranský (18 r.).  Historickým 1. majstrom Slovenska v kategórií Seniorov sa stal Jaroslav Čellár.

Kategória Senior:
1. Jaroslav Čellár
2. Samuel Deák
3. Tomáš Mihalík
4. Tomáš Muranský

Poďakovanie patrí aj rozhodcom Ľubošovi Chmelovi a Rolandovi Farkašovi, ktorí sú historicky prvými rozhodcami takéhoto podujatia.

TEXT: Krisztína Horján