Kultúra 2011. 11. 13.

Kruscifix krstil v Komárne svoj album Dolnozemci

V sobotu večer sa v reštaurácii Rév uskutočnil koncert spolu s krstom nového CD-čka undergroundovej rap skupiny Kruscifix.

Album s názvom Dolnozemci nahrávala komárňansko-štúrovská zostava v zložení Fantom, Syn, Veritas a Komender v štúdiu Čierna diera. Po večernom koncerte album pokrstili fanúšikovia, pretože ako povedal Fantom, “Krstili ľudia, lebo je pre ľudí.”

Krstilo sa pivom, ostrým alkoholom, alebo čímkoľvek, kto čo mal v ruke. Išlo už o druhý krst albumu Dolnozemci. Prvý sa udial v Holíči a chystá sa aj tretí v Košiciach, alebo Poprade.

Priznám sa, že si neviem spomenúť na žiaden album, ktorý by bol tak prešpikovaný sociálnym cítením, spiritualitou, temnotou, kritickým myslením a zároveň tak skvelo zladení po umeleckej stránke (hlasy, hudby, skreče). Možno vás napadnú NS, Čistič, DNA, DS a im podobní, no aj oni si na svojich albumoch uleteli aspoň v jednej skladbe na egotripe, party záležitostiach, či niečom inom odlahčenom. Kruscifix je jednoducho prvá striktne sociálno-kritická rapová skupina na našej scéne.
Časť recenzie z portálu hip-hop.sk

[nggallery id=113]

FOTO: Adrián Hráček

Vyjadrite svoj názor