Mix 2021. 07. 21.

Kvalitná prírodná kozmetika QueenBee ponúka účinnú starostlivosť o pokožku za pomoci prírody a včiel

QueenBee Slovensko so sídlom v Komárne začalo s výrobou a rozvojom organickej a prírodnej kozmetiky v roku 2019. Hlavnou ingredienciou niekoľkých kozmetických prípravkov je med, ktorý svoje liečivé účinky preukázal aj v prípade citlivej a problematickej pokožky.

Firma QueenBee vznikla z pragmatických dôvodov. Zakladateľka firmy – Mgr. Adrienn Amzlerová totiž sama viedla boj s kožným ochorením, na ktoré nenašla na trhu vhodné kozmetické prípravky. Tak sa rozhodla vyrobiť si vlastnú kozmetiku. „Svet prírodnej kozmetiky som objavila v dôsledku kožného ekzému. Tradičné kozmetické prípravky mi pomáhali len krátkodobo a samotný ekzém sa vracal vždy vo väčšej miere a bol stále neznesiteľnejší. Postupom času som sa zahĺbila do štúdia prírodného liečiteľstva a byliniek. Absolvovala som rôzne kurzy, osvojila som si teóriu a prax pre výrobu kozmetických prípravkov a za pomoci chemičky sa mi podarilo vytvoriť taký prípravok, vďaka ktorému sa mi podarilo úplne zbaviť môjho kožného ochorenia. Prípravok som začala vyrábať aj známym, ktorí bojovali s podobným ochorením. Časom mi aj oni potvrdili, že môj prípravok funguje,“ hovorí Adrienn o začiatkoch.

Medzi prémiovou kozmetikou QueenBee sa popri BIO zložkách nachádza aj jedna veľmi jedinečná ingrediencia. Vo všetkých prípravkoch sa totiž nachádza aj med, ktorý pochádza z rodinnej včelej farmy zakladateľky Adrienn. „Máme jednu rodinnú včeliu farmu, ktorá sa nesie pod názvom Happy Bee Farm. Máme včely v chránenej krajinnej oblasti, kde sa venujeme ekologickému chovu včiel, ale máme včeličky aj v tejto oblasti. Ku včelárstvu som sa dostala pred pár rokmi, cez môjho partnera. Keď mám nejaký voľný čas, tak mu rada pomôžem. Keď som sa dozvedela o viacerých pozitívnych účinkoch medu, tak nebolo otázne, že sa stane hlavnou zložkou v mojich kozmetických prípravkoch. Aj preto dostala firma názov QueenBee, čo v preklade znamená včelia kráľovná,“ hovorí Adrienn o vzťahu so včelami. Ako sme sa od nej dozvedeli, tak med obsahuje množstvo antioxidantov, ľahko sa vstrebáva aj do hlbších vrstiev pokožky, má antibakteriálne a regeneračné účinky, zmierňuje zápal a podporuje vstrebávanie a udržiavanie vody, čím prispieva k hydratácii pokožky.

QueenBee kladie vysoký dôraz na prírodné zložky a preto sa Adrienn snaží nahradiť syntetické zložky za rôzne podobné, avšak organické. „Moje produkty sú zložené z prírodných a vysoko koncentrovaných ingrediencií akými sú napríklad rastlinné extrakty, za studena lisované BIO oleje, kvetinové vody. Produkty neobsahujú pridané parfémy a farbivá, napriek tomu majú príjemnú vôňu. Prírodná kozmetika, ktorá je šetrná k pokožke, naďalej neobsahuje ani PEG, SLS, SLES, silikón, parabén, parafín, palmový olej a ropné deriváty,“ tvrdí Adrienn o svojich produktoch.

QueenBee kozmetika dopomohla už vo viacerých prípadoch k úspešnej liečbe ekzémov a rôznych iných kožných ochorení. Na eshope sú po novom dostupné už aj produkty na celulitídu, citlivú, problematickú alebo starnúcu pokožku. Dostupné sú tiež aj kozmetické prípravky do solária alebo na ochranu pred slnkom. Adrienn by v budúcnosti chcela obohatiť portfólio značky o ďalšie produkty: „Chcela by som aj naďalej rozšíriť ponuku produktov, aby som priblížila verejnosti liečivé a pozitívne vlastnosti prírody. Ďalším cieľom je modernizácia v technológii. Bohužiaľ, mám takú skúsenosť, že čím ďalej, tým viac ľudí trpí kožnými ochoreniami a z vlastných skúseností viem, že liečba trvá aj niekoľko rokov. Ja chcem ponúknuť pomoc v podobe prírodnej sily čo najviac ľuďom,“ dodáva Adrienn na záver.

Kontakt

Facebook: QueenBee Slovensko
Instagram: queenbeeslovensko
E-shop: www.queenbeeshop.sk