Mesto 2013. 11. 07.

Legendy u Šuleka: Profesori Némethová a Csölle hovorili o živote po učení

Pamätáte si ich? Tí, ktorí pred dekádami navštevovali komárňanské Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka isto spoznajú tieto dve tváre. Mnohí dodnes spomínajú nielen na túto dvojicu pedagógov, veď na gymnáziu strávili štyri, alebo aj osem rokov.

Pani profesorka Helena Némethová a profesor Csölle dostali pozvánku medzi steny gymnázia. Mohli sa stať svedkami matematickej súťaže, ktorá sa už tradične koná pri príležitosti Šulekových dní. “Vlani som sa kvôli zdravotným problémom nezúčastnila, ale vždy sa poteším, keď vidím, ako sa žiaci s vervou do príkladov,” hovorí pre Mestskú televíziu čerstvá jubilantka profesorka Némethová. S bývalým kolegom sa tiež pustili do riešenia príkladov.

O svojom popracovnom živote energicky porozprával aj pán profesor Rudolf Csölle. Podľa jeho slov má nielen s kolegami, ale aj s bývalými študentmi aktívny kontakt. Bývalí ‘partneri z lavíc’ ho pozývajú na pomaturitné stretnutia, i keď im nebol triednym. Aktívny život dopĺňa koníčkami, ako je rybolov, záhradka, alebo dokonca surfovanie na internete. “Stále sa treba činiť!” dodáva.nemethova csolle

Vyjadrite svoj názor