Mesto 2018. 06. 25.

Letná sezóna sa môže začať. Kúpalisko privíta návštevníkov s obnoveným bazénom, sprchami i prezliekarňou

Komárňanské kúpalisko prešlo pred novou letnou sezónou ďalšou rekonštrukciou. Medzi inými vynovili plavecký bazén a vďaka investícii vo výške 100-tisíc eur sa návštevníci môžu tešiť aj na nové lavičky, sprchy a prezliekareň. Okrem tohto sa podstatná zmena udiala aj v priestoroch recepcie a onedlho spustia aj prevádzku zariadenia na odvádzanie plynu. 

Najväčšou senzáciou minulého roka bolo spustenie šmykľavky, ktorá je odvtedy najlepšou zábavou najmä menších kúpačov. Vedenie sa ale do prác pustilo aj tento rok. Investíciu takmer 100-tisíc eur sa podarilo pretaviť do rekonštrukcie vonkajšieho bazéna a mnohých ďalších úprav. „K bazénu sme umiestnili nové sprchy a informačné tabule. K bazénu pribudli aj nové lavičky,“ približuje Tomáš Nagy, riaditeľ firmy Comorra Servis, ktorá je prevádzkovateľom termálneho kúpaliska v Komárne.

Rekonštrukcie sa dotkli aj recepcie. „Pokladňa a aj samotný systém vstupu prebehli zmenami. Doterajšie rozmiestnenie spôsobovalo často chaos. Po reorganizácii priestoru je pohyb pri pokladni jednoduchší. Ďalšou novinkou v interiéri je umiestnenie nových skriniek v dámskych šatniach,“ hovorí T. Nagy.

Novinkou je aj to, že tamojšie bufety zmenili nájomcu. Riaditeľa zároveň teší fakt, že sa čoskoro spustí aj zariadenie na odvetranie plynu. „Funkčnosť zariadenia bola odskúšaná, všetko prebiehalo v poriadku, takže k uvedeniu do prevádzky chýbajú už len drobné práce,“ vysvetľuje.

Jedinečnosť kúpaliska sa skrýva v samotnej vode. Napriek tomu, že testy preukázali, že voda má liečivý charakter, kúpalisko nefunguje ako liečivé kúpele. Podľa slov Tomáša Nagya sú hlavnou príčinou prísne predpisy: „S prihliadnutím na služby a infraštruktúru by sme museli vykonať zmeny, ktoré si momentálne nemôžeme dovoliť. Naša termálna voda je však najlepšia v širokom okolí a je škoda, že nie je dostatočne využitá. O rehabilitačnom centre, ktoré je už roky v pláne, sa ešte ani neviedla kvalifikovaná diskusia na úrovni mesta. Vybudovať takýto komplex by si vyžiadalo nemalé investície, ale bolo by určite veľmi vyhľadávaným zariadením,“ je presvedčený riaditeľ.

Plány rehabilitačného centra (foto: fkfdesign.sk) 

Tomáš Nagy predstavil aj ďalšie plány: „Ide nám o to, aby sme mohli každým rokom predstaviť našim návštevníkov nejakú novinku. Pravdaže, akokoľvek sa snažíme, kritike sa nevyhneme. No ten, kto vyhľadáva iba chyby, ten nejakú určite nájde. My sa naďalej budeme zaoberať hlavne rozvojom. Je ťažké povedať, aké novinky predstavíme najbližšie, keďže to záleží najmä od toho, aké množstvo financií budeme môcť vyčleniť na rozvoj.“

Komárňanské termálne kúpalisko si pripravilo výnimočnú ponuku pre malých školákov, ktorí  počas celého júna platia ako deti do 10 rokov vstupné iba 1 euro.  „Nedávno sme o tejto našej akcii informovali aj školy a máme radosť z toho, že túto akciu plánujú využiť,“ dodal na záver Tomáš Nagy.