Mesto 2019. 07. 02.

Leto v Komárne sa bude niesť v znamení kvalitnej hudby

Či už ste milovníkom dobrej sprievodnej hudby počas piatkovej noci s kvalitným vínom v ruke alebo skôr vyhľadávate tipy na program s rodinou, v Komárne si toto leto na svoje príde naozaj každý. V meste sa totiž počas celého leta budú konať koncerty a hudobné večierky rôznych hudobníkov.

Sled hudobných večerov sa v meste otvorí už tento týždeň a bude trvať do konca augusta. Koncerty a hudobné večierky budú prebiehať po celom meste a návštevníci sa tiež môžu tešiť aj na sprievodný program.

Na prvý predĺžený hudobný víkend sa môžeme tešiť už tento piatok, a to na terase Bottéka a ich hudbou pod holým nebom. Pokračovať sa ďalej bude v sobotu v Dôstojníckom pavilóne, kde sa predstaví JazzEldorado v podaní Pala Litauszkého s jeho kamarátmi. V nedeľu zas Námestie generála Klapku rozozvučí Károly Borbély. Okrem hudobného programu budú v meste prebiehať aj sprievodné akcie ako napríklad nočná prehliadka pevnosti alebo vyhliadková plavba loďou.

Predĺžené hudobné víkendy budú takto prebiehať počas celého leta a tento mesiac si ďalej môžeme vypočuť napríklad kapely ako Last Blues Band, Group & Swing alebo Bonita. Prebiehať bude tiež stretnutie veteránov a ich nadšencov alebo napríklad 27. júla sa v okolí Dôstojníckeho pavilónu môže celá rodina tešiť na pestrý program.

Hudobný august odštartuje záverečný koncert XXII. majstrovských kurzov komornej hudby. Ďalej sa v meste predstavia aj zvučné mená ako napríklad Peet Project z Budapešti, Deja Vu, Crazy Band alebo napríklad aj stálice na hudobnej scéne z Komárna ako Peter Emmer a bratia Hodekovci aj s Dávidom Siposom a Attilom Farkasom.

Zdroj: facebook.com/Komárňanské leto – Komáromi nyár