Mix Dél-komárom 2021. 08. 13.

Maďarský Komárom sa obohatí o novú cyklotrasu

Výstavba a príprava zhruba 850 kilometrov cyklotrás bude podporená sumou 50 miliárd forintov, oznámilo nedávno ministerstvo inovácií a technológie (ITM) na facebookovej stránke ministerstva. Do tejto oblasti zapadá aj niekoľko miest a obcí oblasti Komárno – Ostrihom.

Príspevok zdôrazňuje skutočnosť, že medzinárodná cyklotrasa EuroVelo 6 od Atlantiku do Čierneho mora prechádza Dunajom pozdĺž Maďarska, pričom rozvoj úseku je naplánovaný od Rajky po Budapešť a Százhalombattu na základe rozhodnutia maďarskej vlády. Výstavba najrýchlejšie pripravených prvkov je už ukončená, nové cyklotrasy boli odovzdané v Dunakeszi a Szentendre.

Ministerstvo inovácií a technológie podporuje rozvoj Eurovelo 6 na zhruba 190 kilometrov sumou 7,6 miliardy forintov. Okrem už spomenutých budú v stavebných projektoch budúci rok dokončené aj úseky Gönyű-Komárom a Dunaalmás-Süttő. Plány na úseky Komárom-Dunaalmás , Süttő-Lábatlan-Esztergom-Dömös a Budapest-Érd-Százhalombatta budú k dispozícii najneskôr v prvej polovici roku 2022.

Vybudovaním trasy Dunaalmás-Neszmély sa stane vďaka svojim 7,5 kilometrov súčasťou Eurovelo 6. Tak bude možné prejsť od Dunaja až k Čiernemu moru.

(Zdroj: kemma.hu / MTI)