Šport 2018. 11. 28.

Majstrovstvá SR Open v krátkom bazéne: Delta Klub Komárno so skvelou bilanciou

Plavci plaveckého klubu DELTA Komárno sa 23. až 25.11.2018 zúčastnili Otvorených majstrovstiev SR seniorov na krátkom bazéne, ktoré sa uskutočnili v Čilistove. Tento rok sa majstrovstiev zúčastnilo 298 plavcov z 50 klubov, zo Slovenska, Maďarska, Rakúska, Českej republiky a Luxemburska.

Z nášho klubu štartovali pod vedením trénera Michala Knihára, Marián Dragúň a Alex Kušík.

Systém pretekov hodnotil súťažiacich len v jednej vekovej kategórií (seniori) a v kategóriách „Open“ t.j. vrátane zahraničných plavcov a samostatne sa vyhodnocovali len plavci zo slovenských klubov, ktoré bojovali o titul Majstra SR. Disciplínami  50m, 100m a 200m sa plávali v rozplavbách, z ktorých sa najlepší 16 plavci prebojovali do večerných finálových bojov A , B Finále a disciplíny na 400m a viac sa plávali priamo na čas.

V prvý deň sa najprv predstavil Marián Dragúň  v rozplavbách na 100m prsia kde časom 1:01,51 obsadil 3. miesto a vybojoval si účasť v „A“ finále.

Nasledoval ho vekom ešte mladší junior 16 ročný  Alex Kušík, ktorý plával 400m polohové preteky. V nádhernom preteku si dokázal zlepšiť svoj osobák o viac ako 5 sekúnd a časom 4:26,44 obsadil 1 miesto a stal sa Majstrom SR na 400m polohové preteky a ako OPEN senzačné 2 miesto nakoľko ho predbehol len reprezentant Rakúska.

Vo večernom A Finále na 100m prsia dokázal Marián Dragúň zaplávať svoj osobný rekord a v hodnotení Majstrovstiev SR skončil na 4 mieste časom 1:00,94.

V druhý deň sa obaja naši plavci najprv predstavili na 200m prsia a obaja zaplávali veľmi dobre.

Marián Dragúň s časom 2:16,88 zaplával opäť „A“ finále .

Alex Kušík skončil v rozplavbách na 9. mieste čo mu zaručovalo účasť v B Finále, z ktorého sa však odhlásil kvôli súbehu disciplín. Predstavil sa totiž aj na 200m polohové preteky kde časom 2:06,82 postúpil do A Finále tejto disciplíny.

Vo večernom A Finále na 200m Prsia dokázal Marián Dragúň zaplávať osobný rekord časom 2:13,79 a v hodnotení Majstrovstiev SR skončil na 3 mieste

Vo večernom A Finále na 200m Polohovka zaplával Alex Kušík  časom 2:03,31 (čo je jeho osobný rekord) a v hodnotení Majstrovstiev SR skončil na 3 mieste.

V tretí deň sa najprv obaja naši plavci predstavili na 50m prsia.

Marián Dragúň už v rozplavbách zaplával ďalší osobný rekord a časom 28,10 postúpil z prvého miesta do A Finálových bojov večer..

Alex Kušík v rozplavbách zaplával čas 29,98 postúpil do Finále B a následne bol odhlásený.

Marián Dragúň v rozplavbách na 100m motýlik kde v osobnom rekorde 57:18  postúpil do B Finále.

Alex Kušík poslednou disciplínou boli 100m polohové preteky postúpil do A Finále.

Vo večernom A Finále začal Marián Dragúň na 50m prsia. Kde dokázal opäť zlepšiť svoje osobné maximum a vynikajúcim časom  27,91 a v hodnotení Majstrovstiev SR skončil na 2 mieste. v kategórií „Open“ senzačné 2. miesto

Po krátkom odpočinku sa predstavil Marian Dragúň v B Finále 100m motýlik, ktoré vyhral časom 57,03 čo bol jeho ďalší osobný rekord na týchto majstrovstvách.

Alex Kušík vo večernom  A Finále 100m polohové preteky opäť zlepšil svoj osobný rekord a časom 56,94 a v hodnotení Majstrovstiev SR skočil na 2 mieste.

Celkovo Marián Dragúň získal v kategórií „Open“ jedno striebro a v hodnotení Majstrovstiev SR získal jednu striebornú a jednu bronzovú medailu

Celkovo Alex Kušík získal v kategórií „Open“ jedno striebro a v hodnotení Majstrovstiev SR získal jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu!

Celkovo naši plavci DELTA KLUB Komárna odchádzajú z Čilistova.