Šport 2012. 02. 14.

Marek Jurík je späť!

Ako dnes ráno informoval klub MBK  Rieker Komárno, miesto zraneného Vlada Klára bude do zápasov naskakovať miláčik domáceho publika. 

Bude to veľký deň pre všetkých tých, ktorí si návrat Mareka Juríka na palubovky slovenskej basketbalovej súťaže želali. Odchovanec žilinského basketbalu sa do súťaže postaví po takmer roku. Zatiaľ posledný ligový zápas Marek odohral na konci marca 2011, v štvrťfinálovom zápase proti Žiline, na ktorý ale nemá príjemné spomienky. Za 18 minút na ihrisku sa mu nepodarilo vsietiť ani jednu trojku, ktorými je Marek povestný. Možno práve tá potom chýbala zverencom vtedajšieho trénera Krunoslava Krajnoviča, ktorí prehrali pred domácim publikom pomerom 78:80 a vypadli z bojov o medaily.

Marek by mal zaplniť v zostave miesto po Vladovi Klárovi, ktorý sa nešťastne zranil v štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára. Klub teda musel urýchlene hľadať náhradu. „Tlačí nás čas, keďže sa hrá systémom streda – sobota. V Komárne boli na skúške dvaja hráči, jeden zo Slovinska a druhý z Maďarka,“ povedal pre portál Ahoj Komárno manažér klubu Jozef Paulík.

Ani jeden z týchto hráčov však vedenie nepresvedčil a obaja sa tak museli porúčať. Klub tak zatiaľ siahol po najrýchlejšej voľbe, ktorou bolo zaradenie Mareka Juríka do zápasovej zostavy. Ten registračku pre súťaž má, keďže sa s klubom na tejto možnosti dohodol ešte pred sezónou, práve pre takýto prípad.

Či bude Marek aktívnym hráčom do konca sezóny, ukáže čas. Do uzatvorenia možnosti pripisovať hráčov na súpisku, ostávajú už len dva týždne a hráčov s európskym pasom veľa voľných nie je, alebo sú finančne nad možnosti napätého rozpočtu klubu. Marek s tímom trénuje od začiatku sezóny a tak by do kolektívu mohol zapadnúť aj ako hráč. „Pokiaľ sa žiadny vhodný hráč neobjaví, tak dohráme sezónu s týmto kádrom,“ uzavrel Paulík.

Marekovi v jeho tohtoročnej premiére držíme palce! Už zajtra – v stredu 15.2.2012 nastúpi proti bývalému zamestnávateľovi z Prievidze na tradičnom mieste v športovej hale, v tradičnom čase. KOMÁRNO DOTOHO!