Šport 2011. 03. 29.

Marek Jurík – „Vieme, že sériu môžeme otočiť.“

Po pondelkovom tréningu hráčov Komárna sme prehodili zopár slov s miláčikom domáceho publika Marekom Juríkom. Marek nám povedal že hráči Komárna v sérii proti Žiline neskladajú zbrane ani za stavu 0:2 na zápasy, práve naopak. Chystajú sa na obrat !

Marek vypúšťa 'smrteľnú' trojku v zápase s Bystricou

Čím to je že Žilina dokázala otočiť stav v posledných zápasoch a zvrátiť výsledok aj napriek tomu , že sme mali náskok ?
Myslím si že by to mohlo byť tým že sme začínali doma a preto sme pravdepodobne cítili väčší tlak. Chceli sme ten prvý domáci zápas bezpodmienečne vyhrat, čo sa nám ale bohužial nepodarilo. Aj napriek tomu že zo začiatku bol z našej strany ten zápas v poriadku, v druhom polčase sme sa nedokázali vyvarovať hlúpych chýb a nedisciplinovanosti. Tú prehru vidím hlavne v tej nedisciplinovanosti a zbytočných chybách. Taktiež veľká škoda bola že sme nedodržali veci na ktorých sme sa v kabíne dohodli. Napriek tomu všetkému bol ten zápas ešte v posledných minútach hrateľný. V jednej chvíli bol bodový rozdiel 11 bodov a ďalšej sme boli na dostrel 3 bodov, no znova sme urobili školácke chyby a dostali koš, čo viedlo nakoniec k našej prehre. Nemyslím si ale že Žilina je lepší tím ako my a preto viem , že tú sériu môžeme ešte otočiť.

Oba zápasy tejto série boli veľmi tesné a o výsledku sa rozhodovalo v posledných sekundách zápasu. V tej fáze nám ale nie a nie padnúť dôležité body aj napriek tomu že máme výborných strelcov, čím to môže byť ?
Tak my máme istý systém hry, ktorý chceme dodržiavať. Väčšinou chceme dať loptu pod koš Kinovi alebo Kareemovi,čo sa nám prvý zápas aj darilo a chalani odohrali veľmi dobrý zápas. V tomto trende sme chceli v ďalšom zápase pokračovať , no akosi nám to už nevychádzalo, navyše v sobotu sme na konci ani veľmi nemali voľné strelby spoza oblúka,takže ťažko povedať.

V čom vidíš slabinu Žiliny,ktorá by nám mohla pomôcť vyhrať a otočiť sériu ?
Ich slabinu vidím v tom že prvé dva zápasy v podstate odohrali iba s 6 alebo 7 hráčmi, čo by sa im mohlo vypomstiť. My naopak točíme 9 až 10 hráčov,a preto si myslím že práve toto by mohla byť naša výhoda. V tejto chvíli nám nič iné nezostáva len robiť všetko preto aby sme vyhrali, otočili stav série a posunuli sa ďalej v play off.