Šport 2010. 11. 09.

Marek Jurík sa vracia do Komárna!

Už potretí krát si Žilinský odchovanec prevezme dres Komárna. Najdlhšie tu pôsobil v rokoch 2003 – 2007, vrátil sa v polovici sezóny 2008/2009, zakaždým patril k lídrom mužstva.

Po tom, čo ho pre neuspokojivé výkony v drese Prievidze mužstvo uvoľnilo, stal sa voľným hráčom. Dalo sa očakávať, že ak sa tento 32 ročný skúsený ostrostrelec rozhodne pokračovať v hráčskej kariére, zakotví práve v Komárne, v ktorom okrem Žiliny odohral najviac sezón. Ako uviedla oficiálna stránka klubu, „Náš celok sa borí so zraneniami a vzhľadom náš úzky hráčsky káder je i jedna strata citeľná. A keďže bol Marek voľným hráčom a má vzťah k nášmu mestu, jeho angažovanie môžeme považovať za výraznú posilu kolektívu Komárna.“

Treba dúfať, že Marek sa vráti k svojim výkonom a zapadne do tímu, ktorý z časti aj pozná, veď predsezónnu prípravu, kým ešte nemal angažmán, trávil práve s našimi chlapcami. Zatiaľ podpísal zmluvu na skúšobnú lehotu 30 dní, počas ktorých ukáže, akou posilou pre tím pod vedením Juraja Suju bude.

Mareka v drese Komárna môžete vidieť už zajtra, ak sa rozhodnete navštíviť Nitru a halu na Klokočine, kde sa naši stretnú v ťažkom súboji s Interom Bratislava, ktorému sa chystáme vrátiť smolnú prehru z druhého kola. Zápas začína o 18:00.

Text: Tomáš Kottra
Zdroj: mbkkom.sk
Foto: SITA