Región 2016. 07. 08.

Máte pocit, že kauza Bašternák sa vás netýka? Jeho rodičia majú terorizovať Virt!

Ak ste si mysleli, že sa vás kauza Bašternák vôbec netýka, nemohli ste byť ďalej od pravdy. Rodičia podnikateľa, ktorého spájajú v súvislosti s viacerými vládnymi politikmi i údajnými daňovými prešľapmi, majú podľa portálu Topky.sk znepríjemňovať život obyvateľom obce Virt.

Ostro sledovaná kauza okolo kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka a jeho prepojenia na vrcholových politikov stále neutícha. Podivné obchodné praktiky a podozrenia z daňových podvodov mal podľa opozície kryť aj Robert Kaliňák. Neštandardné vzťahy s políciou ukázala aj kauza s pokutou. Topkám sa podaril odhaliť ďalší prípad, ktorý otvára otázku zneužívania polície na osobné záujmy.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v posledných rokoch majú policajnú ochranu už aj Bašternákovi rodičia v dedinke Virt v okrese Komárno. Podľa našich informácii dokonca neváhajú zneužívať postavenie svojho syna k terorizovaniu celej dediny práve prostredníctvom mužov zákona.

Získať dobré slovo na Bašternákovcov od miestnych je nemožné. Viacerí z nich majú totiž iba negatívne skúsenosti.

Pravidelne volajú políciu, nahlasujú susedov a sťažnosti sú u nich ako na bežiacom páse. Dokonca konflikty dospeli do štádia, že si namontovali kameru, ktorá nakrúca verejné priestranstvo hlavnej ulice. Ak sa čokoľvek „pohne“, ihneď volajú a sťažujú sa, že ich susedia obťažujú. Prekážajú im hlasné rozhovory na ulici, kosenie a najnovšie aj letná terasa, ktorá sa nachádza neďaleko ich domu. „Na príkaz Kaliňáka posiela policajný riaditeľ každý deň policajnú hliadku, aby kontrolovala záverečnú majiteľov a hostí záhradného posedenia a parku pre deti Red pub v obci Virt v okrese Komárno, pretože oproti bývajú v zrekonštruovanom dome Bašternákovi rodičia a prekáža im letná terasa,“ povedal nám jeden z miestnych.

„Vie o tom celý Virt a samozrejme aj starosta, pretože toto šikanovanie trvá už tri roky a nikto to nechce riešiť,“ dopĺňa ho ďalší.

Polícia častejšie výjazdy v dedine Virt potvrdila. V dedine eviduje viacero sťažností na rušenie nočného pokoja. „Polícia v minulosti riešila viaceré podnety z dôvodu rušenia nočného pokoja a porušovania verejného poriadku v obci Virt, preto bola tejto lokalite venovaná pozornosť. Ochrana verejného poriadku v tejto obci je realizovaná štandardným spôsobom,“ uviedla hovorkyňa nitrianskych policajtov Renáta Čuháková.

Kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák má k policajným funkcionárom veľmi blízko. Slovensko si ešte čerstvo pamätá prípad, ako sa zaplietol s policajnou hliadkou, ktorá ho zastavila. Kauza prepukla začiatkom júna. Voči hliadke bol drzý a policajtom sa vyhrážal. Bašternáka chcel z pokuty vysekať policajný nadriadený, ktorý volal hliadke, aby ho pustili, lebo je to „náš človek“.

(topky.sk)