Mesto 2019. 10. 14.

Medzi nominantmi na celoslovenský Detský čin roka sa ocitol príbeh zo ZŠ Komenského. Podporte ho svojim hlasom

Dobrý skutok sa dobrým odpláca. Týmto heslom sa riadili žiaci terajšej 7.A na ZŠ J. A. Komenského v Komárne, vďaka čomu sa zaslúžili o nomináciu na Detský čin roka 2019. Príbeh o Matteovi a jeho spolužiakoch jednoznačne stojí za povšimnutie a zahreje srdce nejedného z nás.

Nezištný zber papiera

Celý príbeh začal obyčajným bežným zberom papiera. Na škole sa totiž každoročne organizuje zber papiera, na ktorý musí každá z tried vykonávať „služby“ ako triedenie, váženie a prenášanie papiera. Za 6.A sa v tom čase dobrovoľne ponúkol jeden zo žiakov- Matteo, že každý deň, počas celého týždňa bude vykonávať službu za svoju triedu on.

Škola cez ten týždeň vyzbierala až 70 ton papiera, pričom Matteo posledný deň zberu priniesol aj svoj papier. Keď uvidel, že niektorým jeho spolužiakom sa nepodarilo do zberu prispieť, prerozdelil svoj vlastný papier medzi spolužiakov.

Trieda sa rozhodla kamarátovi splniť sen

Deti vedeli, že ich spolužiak sa zachoval obdivuhodne a chceli sa mu odvďačiť. Zmrzlina pre spolužiaka by bola rýchlym a chutným riešením ale žiaci mu chceli dopriať viac. Vtedy dali hlavy dokopy a rozhodli sa, že svojmu kamarátovi splnia sen. Tak vznikol nápad na zbierku na lístok do letného tábora pre Mattea. Trieda dokonca všetko zorganizovala sama a na vysnívaný tábor sa zložili z vlastného vreckového.  

Matteo ide do tábora

Žiakom sa spoločnými silami podarilo vyzbierať danú sumu a nastal deň, kedy mali svojmu kamarátovi oznámiť radostnú správu. To sa rozhodli urobiť netradičným spôsobom, a to pomocou krížovky na hodiny angličtiny, ktorej riešením boli slová Matteo ide do tábora.

Toto je príbeh vtedajšej 6.A

Potlesk, dojatie a slzy vystriedala vďaka. Matteova vďaka svojim spolužiakom a tiež nezištná vďačnosť mladých ľudí za jedinečný počin svojho spolužiaka, ktorý si ani neuvedomil, že aké veľké dobro koná v prospech nielen svojej triedy, ale i školy a mesta. Rovnako trieda 6. A si neuvedomila, že vykonala dobro a splnila sen svojmu spolužiakovi.

Príbeh Mattea a 6.A na ZŠ Komenského tak zanecháva prísľub uvedomelého a nezištného správania sa voči svojmu okoliu i komunite, čo zároveň vytvára vyhliadky na krajšiu budúcnosť života v Komárne.

Hlasovať za príbeh môžete TU do 30.11. 2019.