Mesto 2013. 01. 09.

Mesto chce v tomto roku rozvíjať cestovný ruch

V Komárne chcú oživiť cestovný ruch. Podľa primátora Antona Mareka má na to mesto dobrý potenciál. Viac turistov by podľa jeho slov mohli pritiahnuť niektoré projekty. Radnica však na ich realizáciu potrebuje získať financie, prípadne investorov. 

Obchody so suvenírmi v Komárne vyzerajú úplne inak. Primátor to chce zmeniť. FOTO: sxc.hu

„Sú viaceré zámery, ktoré by sme chceli dotiahnuť do konca,“ načrtol. Ide predovšetkým o modernizáciu termálneho kúpaliska, aby bolo mesto z hľadiska cestovného ruchu konkurencieschopní. „Budeme musieť vypísať súťaž na investora, ktorý by tu mohol vybudovať wellnes, alebo nejako inak kúpalisko zatraktívniť a tým naň prilákať viacej návštevníkov,“ skonštatoval Marek.

Ďalším lákadlom pre turistov by podľa jeho slov mohla byť budova bývalej polikliniky v centre mesta. Po jej rekonštrukcii by tu mohol byť hotel alebo liečebný dom. Mesto aj na tento projekt hľadá súkromného investora. „Pred časom sa nám budovu v centre mesta podarilo získať od Nitrianskeho samosprávneho kraja výmenou za pozemky. Momentálne sme ju celú vyčistili. Tam by sme chceli hotel alebo podobné služby, ktoré by mohli pritiahnuť turistov. Je blízko termálneho kúpaliska, ktoré má veľmi kvalitnú vodu. Možno by preto nebolo zlé spojiť všetko do jedného zámeru,“ povedal Marek.

Ťahákom pre návštevníkov Komárna by podľa jeho slov mohla byť aj jedna z najväčších protitureckých pevností na Dunaji, ktorá na území mesta leží. Problémom sú však aj tu hlavne financie. „Je v takom stave, že na jej rekonštrukciu by sme potrebovali ‚ťažké‘ milióny, aj to by bolo málo. Takže pri jej obnove postupujeme len po malých kúskoch,“ hovorí primátor. Ako doplnil, k rozvoju turistiky určite pomôže aj vybudovanie novej cyklotrasy popri Dunaji, na ktorú mesto získalo peniaze z fondov Európskej únie.

TEXT: TASR