Mesto 2011. 09. 23.

Mesto hospodárilo s problémami

Mesto podľa vedenia v prvom polroku hospodárilo dobre.

Príjmy boli nižšie a meškali
Problémové sú opäť podielové dane, ktoré priniesli do rozpočtu v prvom polroku 3,3 milióna eur, pričom naplánované bolo získať až 3,7 milióna eur. Celkové príjmy zaostali tak za očakávaniami o približne 10 percentuálnych bodov (plnenie cca 41%). Počkať na pridelené dotácie si trochu dlhšie museli aj športové kluby. Napokon sa k nim peniaze dostali s oneskorením, ktoré malo vzniknúť neskorším prevodom zo strany štátu.

Sporné tankovanie
Už pred časom sa hovorilo o neprimeraných výdavkov na pohonné hmoty. Mesto podpísalo faktúry na 25 000€ za pohonné hmoty. Podľa Imre Andruska  tak vychádza 2000 najazdených kilometrov za každý pracovný deň. Odpoveďou bolo, že aj minulý rok boli výdavky podobné.

Obyvatelia sú disciplinovanejší
Vedenie mesta si stojí za svojimi opatreniami. “Problém je na strane kapitálových príjmov, kde bolo plnenie podstatne nižšie, ako plánované. Napriek vysokej nezamestnanosti sa podstatne zvýšila platobná disciplína obyvateľov, ktorí aj vďaka skoršiemu vyrúbeniu daní a poplatkov zaplatili v tomto roku včas,” píše sa v stanovisku mesta. Avšak Komárno stále vymáha od svojich obyvateľov dlžoby vo výške spolu 900.000€.

Zdroj: bumm.sk, sme.sk, komarno.sk

Vyjadrite svoj názor