Mesto 2022. 05. 27.

Milovníkov dobrého jedla čaká reštaurácia Apáli pod novým vedením

Obľúbená reštaurácia Apáli na Mŕtvom ramene Váhu znovuotvorila svoje brány. Nová sezóna sa vyznačuje viacerými zmenami. Reštaurácia sa obliekla do nového šatu a pod novým vedením, skúseným personálom a vynoveným jedálnym lístkom sa skrýva tradičná miestna kuchyňa, kvalitné ingrediencie a pracovitosť jednej rodiny, ktorá sa rozhodla obnoviť zašlú slávu jednej z najvýznamnejších reštaurácií v Komárne.

Príjemné prostredie, spätosť s prírodou, rodinná atmosféra, tradičná kuchyňa a kvalitné ingrediencie. Presne tieto slová vystihujú reštauráciu Apáli, ktorá je vďaka svojej polohe, konceptu a službám obľúbená nie len medzi miestnymi, ale aj medzi turistami. Za reštauráciou plnou noviniek a elánu stojí Cyntia Sólyová, ktorá sa so svojou rodinou rozhodla zužitkovať svoje znalosti zo školy a praxe v gastro oblasti.

Jednou zo základných zmien je nový jedálny lístok plný tradičných miestnych jedál, ktoré ulahodia nejednému labužníkovi. „Jednoznačne medzi naše najobľúbenejšie jedlá patrí rybacia polievka, fazuľová polievka Jókai, ryba hejk a naše Apáli palacinky,“ približuje na úvod vedúca prevádzky Cyntia Sólyová stálu ponuku na jedálnom lístku, ktorú si zákazníci radi vychutnávajú na obed alebo aj na večeru. Exkluzivity z á la carte menu alebo denného menu si zákazníci môžu vychutnať vo vnútorných priestoroch reštaurácie alebo aj vonku na krytej terase, priamo v lone prírody. Z obeda alebo večere sa teda môže stať rodinný program v príjemnom prostredí, kde si každý príde na svoje. Viacmiestne stoly sa postarajú o dostatok miesta pre celú rodinu a rôzne preliezky, hračky a pieskovisko zabezpečia dokonalú zábavu pre najmenších členov rodiny.

Tradícia sa snúbila s inováciami vo viacerých ohľadoch. Reštaurácia okrem stravovania chystá počas leta aj rôzne tematické večierky a hudobné programy. Počas pracovného týždňa má reštaurácia v ponuke až tri druhy jedál a exkluzívnu ponuku, ktorá je dostupná počas celého týždňa. „Obedové menu môžeme doručiť aj priamo domov rozvozom. V letnom období plánujeme osviežiť priestory reštaurácie hudobným programom,“  informuje vedúca prevádzky. Leto v reštaurácii bude možné využiť nie len na hudobnú zábavu plnú osviežujúcich nápojov a kokteilov, ale aj na súkromnú grilovačku s priateľmi. Okrem domácich limonád, destilátov, čapovaného piva, Kofoly a nealkoholického Radlera, sa reštaurácia môže popýšiť aj kvalitným vínom zo strekovského vinárstva Berta, vďaka čomu sa každá večera môže stať zároveň aj someliérskym zážitkom.

Energický, skúsený a profesionálne poskladaný personál má na konte už niekoľko spoločenských udalostí, ktoré sa úspešne odohrali vo vonkajších i vnútorných priestoroch reštaurácie. V exteriéri vieme pohodlne obslúžiť až 80 ľudí a v interiéri to je 30 ľudí, takže naozaj vieme zabezpečiť plynulý chod spoločenských udalostí akými sú napríklad svadby, narodeniny, krstiny alebo rôzne firemné stretnutia či kary. Je tiež možnosť zabezpečenie priestoru pre uzatvorenú spoločnosť.“

Reštaurácia Apáli s novinkami ešte stále nekončí! Okrem toho, že v jarnom a letnom období bude otvorená až do desiatej hodiny večer, tak onedlho sa návštevníci môžu tešiť aj na penzión, vďaka ktorému sa z pobytu na Mŕtvom ramene Váhu môže stať celovíkendový program.

Denné menu a aktuálne informácie ohľadom reštaurácie Apáli nájdete na Facebookovej stránke Apáli Restaurant&Pension alebo na telefónnom čísle +421908555246.