Mix 2016. 07. 07.

Na kávu štýlovo – do DeLuxxe

Na komárňanskom Námestí generála Klapku, v dome číslo sedem, šili v dávnej dobe šikovné krajčírky luxusné pánske obleky značky DeLuxxe. Z obchodu s oblečením sa postupom času stala kaviareň a keďže tá mala ambíciu zachovať si atmosféru vyššieho štandardu, prevádzke ostalo meno – De Luxxe Cafe.

V roku 2015 si Dušan Szabó a jeho partnerka Anikó Zachar už prázdne priestory vzali za svoje a po dôkladnej rekonštrukcii v apríli otvorili nový bar. Staré známe meno však prevádzke ostalo: „Myslím si, že toto meno už má tradíciu a netreba ho meniť. Už len kvôli tomu, že chceme zákazníkom dať pocit luxusu, samozrejme za komárňanské ceny,” hovorí nová majiteľka Anikó Zachar.

Keďže je horúci letný deň a vonku teplota stúpa odvážne nad 30 stupňov, objednávam si ľadové capuccino. Na stôl dostávam krásny, lahodný, šľahačkový zázrak, mňam! Po tomto som túžila, trochu rozmaznania na piatkové popoludnie.

Anikó, ktorá je výkonnou riaditeľkou baru a zároveň si užíva pozíciu čašníčky, mi vysvetľuje skvelú chuť: „Snažíme sa. Ale máme ešte jedno tajomstvo. Všetku našu kávu pripravujeme zo 100% arabskej kávy, ktorej kvalitu zabezpečuje tunajšia spoločnosť Green Plantation,“ prezrádza. Jedinečnosť kávy spočíva podľa jej slov v tom, že kávové zrnká prepravujú z Južnej Ameriky priamo do Komárna a tu ju pražia. Káva je tak veľmi čerstvá. A preto je chuť kávy oveľa intenzívnejšia. „Kvalitnú kávu od Green Plantation si zanedlho budú môcť naši zákazníci vychutnávať aj doma. Budeme ju ponúkať v štvrťkilových baleniach priamo u nás v De Luxxe Café,” dodáva Anikó.

338027d9-81d2-4da0-8eec-20e2d950447f

Pocit luxusu sa majitelia nesnažia docieliť iba kávou. Chceli, aby Komárňania našli v centre mesta bar, kde si môžu vychutnať priamo v regióne pripravené nápoje. „Čo sa týka vín, ponúkame produkty lokálneho Vinárstva Berta zo Strekova a vína Château Rúbaň, ktoré sú súčasťou nápojových lístkov aj luxusných reštaurácií v Bratislava,“ hovorí Anikó. Tam to ale nekončí, chutné pálenky sú produktmi spoločnosti Delicia Destileria, sídliacej v neďalekom Holanove.

545f53b6-a9c2-43a2-a647-5ef6d4747a29

Okrem týchto nápojov ponúkajú aj  ďalších 16 alkoholických a 6 nealkoholických kokteilov, samostatne a za rovnakú cenu. „Základ našich limonád tvoria sirupy trnavskej firmy Herbert, ktoré sú sladené kokosovým cukrom a sú bez pridaných konzervačných látok či farbív,“ vysvetľuje a menuje nezvyčajné chuťové kombinácie: malina – ruža, levanduľa – brusnica, pomaranč – jazmín, hermanček – zázvor, uhorka – limetka,,  bazový kvet a mäta, ktoré kombinujú s čerstvým ovocím, mätou a levanduľou. Ani ďalšie ingrediencie necestujú do De Luxxe Baru z ďaleka: „Ktohovie, čo je v španielskych jahodách. Radšej kupujeme od miestnych farmárov.“

69e0a46e-f41a-44d0-bbd5-68d76ff166d1

V ponuke som ale objavila aj také alkoholické nápoje, ktoré u nás tradíciu nemajú: Whisky, koňak, rum. „Z každého druhu alkoholu ponúkame aj zaujímavejšie, 15-ročné značky ako rum Matusalem Gran Reserva, alebo jedinečné Piper Heidsteck Brut Champagne.

b9e7aa03-5397-409b-8ea6-b719e8dde084

Noví majitelia De Luxxe Baru sa snažili aj o to, aby sa ich hostia sa cítili pohodlne. Jedna z miestností tu funguje ako „detská izba.“ Nepretržite pribúdajú rôzne hračky, s ktorými sa zabavia aj najmenšie a tie sa tu môžu hrať v bezpečí. Mamičky sa tak pokojne môžu porozprávať so svojimi priateľkami. „Dlho sme hľadali, kým sme našli pohodlné stoličky a stoly aj na vonkajšie sedenie. Je dôležité, aby sa nohy hostí pohodlne zmestili pod stôl a ak by si chce niekto prečítať noviny pri káve, tie si môže na stole pohodlne rozprestrieť,“ vraví Anikó.

580e095a-50e9-4c71-8bab-b97e40f7eb07

Čerstvá denná tlač je dôležitá aj preto, lebo veľa ľudí pracujúcich v centre tu začína svoj deň. Môžu si to dovoliť. De Luxxe totiž počas týždňa otvára už o pol ôsmej. „Niektorí si u nás aj sadnú, iní si zas kávu zoberú so sebou na svoje pracovisko. Ponúkame totiž aj kávu so sebou v špeciálnych pohároch. Každé ráno ku káve ponúkame aj čerstvý croissant,” hovorí Anikó. Čo sa týka víkendov: v piatok a v sobotu sú otvorený do polnoci a počas týchto dvoch dní čakajú na hostí špeciálne akcie.

Užite si aj vy ponuku popretkávanú produktmi od lokálnych farmárov za priaznivú cenu v De Luxxe Cafe!

Otváracia doba:
Pondelok-štvrtok: 7:30 – 22:00
Piatok: 7:30 – 00:00
Sobota: 09:00 – 00:00
Nedeľa: 11:00 – 20:00

Ďalšie informácie:
Facebook:  facebook.com/deluxxecafe
Insta:  instagram.com/deluxxecafe/