Mix 2019. 05. 04.

Najlepšie kaviarne v Komárne, ktoré by nemali ujsť žiadnemu milovníkovi kávy

S letným obdobím prichádza čas, kedy chceme posedieť so svojimi známymi v nejakom podniku či už na terase alebo vo vnútri v príjemnom prostredí. Častým sprievodcom takýchto stretnutí je práve káva a keďže Komárno ide s dobou, tak sa tu nachádza pár kaviarní, ktoré musí navštíviť azda každý milovník tohto nápoja.

Green Coffee

Kaviareň osloví nejedného návštevníka nielen svojim príjemným  nefajčiarskym prostredím ale aj drobnosťami, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru. Pri popíjaní chutnej kávy, ktorú si môžete dať na viacero spôsobov, je samozrejmosťou výber z viac druhov dennej tlače alebo sledovanie spravodajstva. Chuťovým bunkám ulahodia tiež torty a koláče rôzneho druhu alebo čerstvé ovocné či zeleninové šťavy. Samozrejmosťou je tiež aj ohľad na najmenších – zahrať sa môžu totiž v detskom kútiku. V letnom období si kávu alebo miešaný nápoj môžete tiež vychutnať na terase. Kaviareň tiež ponúka svoje priestory na menšie oslavy alebo firemné akcie. Kaviareň nájdete na poschodí v budove Šeko centra.

 

De Luxxe Cafe

Letnú prechádzku po námestí v Komárne môžete korunovať nielen dobrou kávou, ale najmä v dobrej kaviarni. Milovníci tekutého zlata si tu nájdu svoje nielen vo forme veľkého výberu spôsobu prípravy ale tiež aj v skutočnosti, že si tu môžu vychutnať kávu Green Plantation z miestnej pražiarne. Túto jedinečnosť ocenia najmä kávomilci, ktorí tak budú mať istotu, že sa v ich pohári objaví nielen čerstvo namletá káva, ale aj čerstvo upražená. Pracovný týždeň môžete zakončiť príjemným posedením pri pohári vína, miešanom drinku alebo domácej limonáde s pohľadom na vysvietené Námestie Generála Klapku.

 

Café Monarchia

Ak okrem obľúbenej kávy hľadáte aj miesto s kultúrnymi zážitkami, tak ste na správnom mieste. Napriek tomu, že kaviareň možno pôsobí ako každá iná, tak počas jednotlivých dní sa mení na galériu, prednáškovú sieň, koncertnú miestnosť alebo zábavný kútik. Každá prvá streda v mesiaci totiž patrí priaznivcom  spoločenskej hry Scrabble. Štvrtky sa nesú v náučnom duchu, pričom časté sú prednášky a diskusie spisovateľky Daniely Kapitáňovej alebo stretnutia s rôznymi odborníkmi, či už v literatúre, histórii alebo umení. Milovníci živej hudby majú vyhradené soboty, kedy sa predstavia rôzni speváci a interpreti, či už amatéri alebo profesionáli. Kaviareň tiež podľa záujmu organizuje rôzne workshopy, naposledy si na svoje prišli záujemcovia o arttex. Posedieť si nielen na príjemnej káve, ale aj v prostredí s pestrým programom tak môžete na Nádvorí Európy.

Praliné Cakeshop & Cafe

Každý, kto si rád popri dobrej káve vychutná aj lahodný koláčik je v tejto kaviarni na dobrom mieste. Podnik je totiž každý deň čerstvo zásobený veľkým množstvom chutných koláčov a dezertov, ktoré si môžete vychutnať v príjemnom interiéri kaviarne alebo na priestrannej terase. Samozrejmosťou v letnom období je tiež veľký výber čerstvých limonád a exluzivitou sú rôzne príchute zmrzliny. Kaviareň uvíta svojich návštevníkov počas každého dňa na adrese Gútsky rad 5.

Kávy sveta

Nová kaviareň v meste je sesterským podnikom rovnomennej kaviarne z Košíc. Samotný podnik je rodinný, ktorý sa okrem prevádzky kaviarní venuje aj praženiu kávy. Ponúkajú až 50 spôsobov prípravy kávy a okrem toho tiež aj 50 čajových špecialít či chutné vína zo strednej Európy. K vašej poobednej kávičke si môžete vychutnať niektorý z miestnych dezertov alebo pečív. Pre malých i veľkých tiež majú v ponuke napríklad Argentínsku horúcu čokoládu. Novootvorenú kaviareň spojenú s predajňou kávy môžete navštíviť na adrese Námestie Generála Klapku 5.

Zdroje: facebook.com

Ktorá z kaviarní je vaša obľúbená? Poprípade poznáte nejakú, o ktorej by sme mali vedieť? Podeľte sa s nami v komentároch!