Mesto 2012. 04. 03.

Na Mŕtvom ramene by mohla vyrásť verejná pláž, developer by si pozemok prenajal na 30 rokov

 Komárňanský poslanci prijali vyhlásenie o zámere investora vybudovať na Mŕtvaku plážové kúpalisko.

Za symbolické nájomné plánuje mesto poskytnúť developerovi breh Mŕtvaku, kde by vybudoval rekreačnú zónu. Ak by vznikla dohoda, projekt by sa musel uskutočniť do dvoch rokov, do roka by musela začať výstavba. Developer už rokuje o získaní prostriedkov aj s mobilnými operátormi. Ak by sa výstavba nezačala načas, investor by prišiel o právo nájmu.

Bratislavská firma VALAX s.r.o. sa obrátila na mesto s návrhom, že na brehu Mŕtvého ramena na ploche 9 550 metrov štvorcových chce vybudovať rekreačnú zónu. Spoločnosť by si pozemok prenajala na 30 rokov za symbolické euro. Podľa projektu by kúpanie zostalo bezplatné, vstup by bol tiež zdarma. Súčasťou zmluvy by mala byť aj podmienka pravidelnej kontroly kvality vody, ktorá je momentálne napriek viacerým snahám pre kúpanie nevyhovujúca.

Súčasťou projektu je piesková pláž, prezliekárne, reštaurácia, bufet, detské ihrisko, malé ZOO, mólo, kemping, či miesto pre odpočinok s lehátkami, no poslanci zastupiteľstva uvažovali aj o možnosti pristavania parkoviska, či prevádzky požičovne lodí. Predpokladané náklady na výstavbu a revitalizáciu by boli asi 780 000 Eur.

Od vedenia mesta odznelo, že treba určiť veľmi prísne podmienky, ale zas nemá zmysel vztýčiť nesplniteľné požiadavky, alebo vysielať smerom k investorovi kvôli politickým hádkam zlé znamenia. Poslanci napokon zámer odobrili.

TEXT: Tomáš Kottra

Vyjadrite svoj názor