Mesto 2020. 05. 18.

Na novom moste sa v sobotu zoradilo 32 nákladných áut

V sobotu sa na novom moste medzi Komárnom a Komáromom konala záťažová skúška. Skúška prebehla v poriadku, vyhodnotenie výsledkov avšak potrvá ešte niekoľko týždňov.

Záťažová skúška na novom moste prebehla podľa portálu nif.hu v poriadku. Súčasťou bolo aj statické a dynamické testovanie na rôznych častiach mosta. Počas týchto testov boli merané odchýlky v jednotlivých častiach konštrukcie mosta.

Statickú skúšku na moste vykonalo 32 nákladných áut, pričom každé vozidlo malo 31,6 ton, celkovo v šestnástich kombináciách na moste. Počas dynamickej skúšky prešli na moste naraz dve vozidlá rýchlosťou 5, 20, 40 a 60 kilometrov za hodinu. Skúšku vykonali odborníci z Katedry stavebných konštrukcií a mostov z Technickej a ekonomickej univerzity v Budapešti.

Práce na moste sa chýlia k záveru. Dokončené je už tesnenie a počas tohto týždňa sa položí aj asfalt. Pokračujú práce na osvetlení, zábradlí a na monitorovacom systéme a alarme, okrem toho aj rozmiestnenie lámp a značiek pre lode. Z maďarskej strany čaká ešte na dokončenie asi 25 metrov z prístupovej cesty.

Zdroj: nif.hu