Blog 2011. 01. 09.

Najčítanejšie články mesiaca december

December je už tradične vianočný mesiac, no december 2010 bol i mesiac povolebný, keďže samotné voľby sa konali ku koncu novembra. Darí sa však aj článkom s basketbalovou tematikou, ktorých je priam neúrekom a za posledné týždne pribúdali naozaj aktívne.

10. Prednosta napokon krabicu so zápisnicou otvoril, padali aj trestné oznámenia
Dátum publikovania: 29.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 17
Percentuálny podiel: 1,23%

Volebný boj sa zmenil na povolebný. Na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám požiadali traja ľudia mesto o otvorenie volebnej škatule. Zahryzli sme sa do tejto témy detailnejšie, aby sme zistili, kde je ‚zádrhel‘. Ten spočíva v tom, že vo veci si dva zákony odporujú – zákon o slobodnom prístupe k informáciám a volebný zákon. Problém je tiež v tom, že mesto nevlastní škatule s výsledkami a teda nemá právo ich otvárať. Aj napriek tomu sa tak stalo aj keď mestská volebná komisia s tým zásadne nesúhlasila. Záver troch občanov, ktorým bolo umožnené si spisy okopírovať nie je známy. Isté však je, že sa Komárno týmto zase zviditeľnilo v nie práve najlepšom svetle.

9. CJ Jackson opúšťa Komárno!
Dátum publikovania: 23.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 25
Percentuálny podiel: 1,24%

Nepríjemná správa zastihla komárňanský basketbal. Po boxerskej vložke sa dobrovoľne porúčal z Komárna Charles Jackson. Jeden z najlepších pivotov ligy sa odobral do historicky najúspešnejšieho holandského tímu Eiffel Towers den Bosch. Zatiaľ však nemohol nastúpiť pre problém s licenciou, o ktorom sme vás informovali tu.

8. Kde sa odohrá najbližšie kolo extraligy?
Dátum publikovania: 6.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 36
Percentuálny podiel: 1,35%

Športová hala bola a zrejme ešte chvíľu bude problémom v Komárne. Basketbalisti pre ňu nemohli odohrať celú prvú polovicu súťaže v domácom prostredí. Miesto domácich zápasov sa cestovalo do Dunajskej Stredy, alebo Nitry. A keď už konečne prišlo k prvému termínu, kedy sa pred domácim publikom mohlo hrať, začali štrajkovať rozhodcovia …

7. Foto: Súťaž krásy v Castelle
Dátum publikovania: 16.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 17
Percentuálny podiel: 1,37%

Dôkaz, že nás čítajú aj muži 🙂 Viac asi dodať netreba.

6. Chcete sa niečo spýtať nového primátora Komárna?
Dátum publikovania: 1.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 15
Percentuálny podiel: 1,41%

Krátko po voľbách sme vám dali možnosť spýtať sa novozvoleného primátora na to, čo vás trápi. Bohužiaľ však boli niektoré otázky natoľko konkrétne, že sme ich museli preskočiť, keďže v čase rozhovoru ešte pán Marek nebol ani vymenovaný a už vôbec nemohol kvalifikovane odpovedať. Všetky otázky si však ukladáme a počas nasledujúcich mesiacov ich budeme vyťahovať. Aj teraz dostávame ďalšie a ďalšie otázky, či námety a my sa im radi venujeme. Preto neváhajte a naďalej nás kontaktuje na mail kotty@lookmag.sk.

5. Zadržali údajného bossa komárňanského podsvetia
Dátum publikovania: 16.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 9
Percentuálny podiel: 1,49%

Boli zadržaní dvaja údajní aktéri vydieračského únosu. Tak informoval médiá v polovici decembra policajný prezident Jaroslav Spišiak. Údajný boss podsvetia bol však miesto policajnej cely umiestnený do nemocnice pre zdravotné problémy, ktoré sa prejavili krátko po zatknutí. Z dôveryhodného zdroja vieme, že nešlo o predstierané problémy.

4. Prvá časť rozhovoru s novým primátorom Antonom Marekom
Dátum publikovania: 11.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 29
Percentuálny podiel: 1,67%

Na otázky treba aj odpovedať. Na základe aj vašich námetov sme sa pýtali novozvoleného primátora. Rozhovor sme vám priniesli v dvoch častiach. Tá prvá bola o nemocnici, poliklinike, a Nitrianskom samosprávnom kraji, ktorého poslancom pán Anton Marek je.

3. Na slávnostnom zasadnutí nového mestského zastupiteľstva sa rozdeľovali prvé posty!
Dátum publikovania: 27.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 17
Percentuálny podiel: 1,83%

Pomyselná bronzová priečka patrí reportáži z prvého slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva, na ktorom zložili prísahu novozvolení poslanci i primátor, určili sa členovia mestskej rady a tiež predsedovia niektorých mestských výborov.

2. Novým primátorom Komárna je Anton Marek! (+ zoznam poslancov)
Dátum publikovania: 28.11.2010
Počet ‚Likeov‘: 431
Percentuálny podiel: 2,02%

Trochu nás prekvapuje, že novembrový článok sa umiestnil takto vysoko aj v novembri. Druhý načítanejší článok novembra si druhé miesto udržal, aj keď ani z ďaleka nedosiahol také čísla ako na konci novembra, kedy si ho prečítalo takmer 4 500 čitateľov, čitateľsky úspešnejší bol v novembri už iba článok, v ktorom sme vám pravidelne prinášali čerstvé informácie o výsledkoch volieb.

1. Staré vedenie mesta sa urputne snaží udržať pri kormidle
Dátum publikovania: 11.12.2010
Počet ‚Likeov‘: 57
Percentuálny podiel: 2,99%

A do tretice voľby a politika! V tomto blogu sme vám priniesli ako prví informáciu o tom, že neúspešný kandidát na primátora mesta Komárno Tibor Bastrnák sa obrátil na Ústavný súd so sťažnosťou na nedostatky v súvislosti s priebehom a výsledkami volieb. Ústavný súd musí o volebných sťažnostiach v prípade volieb do orgánov územnej samosprávy rozhodnúť do 90 dní odo dňa doručenia volebnej sťažnosti. Zatiaľ sa tak nestalo. Ústavný súd prijal celkovo 132 sťažností z celého územia Slovenska.

Vyjadrite svoj názor