Mesto 2015. 07. 02.

Nelegálnych migrantov už hľadajú aj v Komárne

Portál Pluska.sk priniesol správu o policajných akciách, ktoré by mali by zamerané na hľadanie nelegálnych migrantov v Komárne. Podľa informácií portálu vykonali príslušníci policajného zboru razie na viacerých miestach v Komárne. „Do kancelárie prišli z ničoho nič policajti, chceli odo mňa občiansky preukaz a prezreli mi všetky priestory. Boli sa pozrieť dokonca aj na toalete,“ mala uviesť pre Plusku pracovníčka nemenovanej cestovnej kancelárie v Komárne.

Polícia pritom v hraničnom meste mala zvýšiť počty policajtov, na hraniciach vykonáva aj kontrolu automobilov. „Polícia v Komárne vykonala v dňoch od 25. do 28. 6. bezpečnostno-represívnu akciu v Komárňanskom okrese. Miestom kontrol bol hraničný priechod aj mesto Komárno,“ povedala pre portál hovorkyňa nitrianskej polície Renáta Čuháková. Kontrolu v priestoroch cestovnej kancelárie však poprela.

Ešte v utorok informovala RTVS o tom, že cudzinecká polícia zadržala 67 nelegálnych migrantov, ktorý cestovali medzinárodnými vlakmi z Budapešti do Hamburgu. Migrantov previezla polícia do zariadení v Sečovciach a Medveďove, následne by mali byť poslaní naspäť do Maďarska.