Mesto 2021. 02. 15.

Nemocnica AGEL Komárno má naplnenú kapacitu covid lôžok

Situácia s výskytom koronavírusu covid-19 v okrese Komárno je stále vážna. Nemocnica AGEL Komárno hlási plnú kapacitu čo sa týka obsadenosti na covidových lôžkach. Vďaka obetavosti zdravotníkov zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú. Novinkou je, že aj v komárňanskej nemocnici zaznamenali prípady výskytu koronavírusu u detských pacientov.

 ,,Aktuálne v nemocnici poskytuje zdravotnú starostlivosť 55 pacientov s koronavírusom, z toho 4 si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja sú na neinvazívnej ventilácii. Mimo výkonu služby máme k dnešnému dňu 23 covid pozitívnych kolegov, ďalších 9 je v karanténe,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška s tým, že kapacita Nemocnice AGEL Komárno čo sa týka reprofilizovaných lôžok pre pacientov s koronavírusom je naplnená. Novinkou je, že v posledných dňoch sa objavili aj prípady koronavírusu u detí. ,,Zaznamenali sme 2 takéto prípady na detskom oddelení, našťastie priebeh ochorenia bol mierny“ doplnil riaditeľ. Nemocnica v tejto chvíli funguje s obmedzeniami aj na internom, gynekologickom a onkologickom oddelení a v gastroenterologickej aj vestibulologickej ambulancii. Stále platí prísny zákaz návštev s výnimkou pacientov v terminálnom štádiu a prísne protidemiologické opatrenia.

Nemocnica za minulý týždeň otestovala 345 záujemcov PCR testom, z nich 76 bolo pozitívnych. Antigénový test absolvovalo 1615 ľudí, 60 malo koronavírus. Nemocnica je aj oficiálnym vakcinačným centrom, všetci záujemcovia sa však musia registrovať na www.korona.gov.sk.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK