Mesto 2021. 11. 08.

Nemocnica AGEL Komárno má vďaka zaočkovanosti málo pacientov na covid oddeleniach

V Nemocnici AGEL Komárno je ako v jednej z mála nemocníc aktuálne pozitívnejšia pandemická situácia v porovnaní s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami. Nemocnica má minimum covid pozitívnych zamestnancov, čo je dôsledok vyše 80% zaočkovanosti v nemocnici. Počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom je pod kontrolou, dokonca nemocnica vypomáha aj ostatným zdravotníckym zariadením. V Komárne je tiež obrovský záujem o očkovanie, za minulý týždeň zaočkovali takmer 1500 ľudí len vo vakcinačnom centre v Komárne.

,,K dnešnému dňu máme hospitalizovaných 7 pacientov na štandardných kyslíkových lôžkach, stav 5 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 5 ďalší sú suspektní, čakáme na výsledok testov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Nemocnica je v III. fáze reprofilizácie, pričom má k dispozícii pre covidových pacientov 45 lôžok s kyslíkom a 6 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou.

Potešujúce je, že okres Komárno je jedným z tých, kde je najvyššia preočkovanosť ľudí vo vekovej kategórii 65+. Aj vďaka tomu je okres ako jeden z dvoch na Slovensku stále oranžový a záujem o očkovanie ešte narastá. ,,Za uplynulý týždeň sme v troch vakcinačných centrách v Komárne, Nitre a v Šali celkovo zaočkovali vyše 3000 ľudí. Tento týždeň máme denne otvorených 500 slotov a posilnili sme aj personál,“ uviedol riaditeľ nemocnice.