Mesto 2022. 07. 08.

Nemocnica v Komárne pre COVID-19 preventívne obmedzila návštevy

Nemocnica v Komárne od piatka obmedzila návštevy hospitalizovaných pacientov. K tomuto opatreniu pristúpila pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu v súvislosti s nárastom počtu prípadov ochorenia COVID-19 v regióne i v celom Nitrianskom kraji.

Ako informovalo vedenie nemocnice, návštevy sú možné len vo výnimočných prípadoch. Povolené sú iba k pacientom, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, k ťažko chorým a zomierajúcim. „Tých budú môcť navštíviť kňazi a duchovní na účel podávania sviatostí. Vo výnimočných prípadoch návštevu môže povoliť primár oddelenia. Vyhradený čas na zabezpečenie osobných potrieb hospitalizovaným pacientom je denne v čase od 14.00 do 15.00 h, keď môžu príbuzní odovzdať veci službukonajúcemu personálu oddelenia,“ informovala nemocnica.

Ako povedal jej riaditeľ Miroslav Jaška, situácia je v nemocnici pokojná. „Pre covidových pacientov sme reprofilizovali desať lôžok, na oddelení máme aktuálne štyroch pacientov. Opatrenie, ktoré sme prijali, má predovšetkým preventívny charakter, aby sme prípadné šírenie ďalších mutácií nového koronavírusu včas obmedzili,“ vysvetlil Jaška.

Zdroj: teraz.sk