Región 2012. 11. 10.

Nenarodenú dcérku zosnulej vodičky sa podarilo zachrániť

Vodička Andrea narazila na konci októbra svojím autom Škoda Roomster do stromu pri obce Sokolce. Presné príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania. Auto prešlo do protismeru a tam narazilo do stromu.

FOTO: Ilustračné, sxc.hu

Tragédia sa odohrala 29. októbra. Andrea, ktorá bola v šiestom mesiaci tehotenstva, narazila so svojím autom do stromu. V aute pritom sedel okrem nej aj jej dvojročný syn. Ten bol prevezený do nemocnice v Dunajskej Strede.

Tridsaťdva ročná Andrea bola s ťažkým poranením hlavy prevezená do Nových Zámkov, kde svojím zraneniam po niekoľkých dňoch podľahla. Faktorom pritom môže byť aj čas, kedy podľa svedkov okoloidúci vodiči nehodu ignorovali a nezastavovali.

Plod poškodený nebol a lekárom sa podarilo umiestniť predčasne narodenú dcérku Alžbetku do inkubátora. „Nepoznáme príčiny a ani po nich nepátrame. Bolo to také mladé dievča. Určite to nebude pre nás ľahké. Najhoršie je to pre Jakubka, stále hľadá mamku a pýta sa na ňu,“ povedala Novému Času matka zosnulej Júlia Bedecsová.

Pôvodom Komárňanka žila podľa zistení Nového Času v Bratislave, často sa však vracala do Komárna, kde bola aj pochovaná. Rodina sa rozhodla, že orgány zosnulej Andrey darujú  na transplantáciu.

ZDROJ: čas.sk

Vyjadrite svoj názor