Mesto 2020. 05. 31.

Neobyčajný Deň detí v Komárne

V pondelok 1. júna pozýva mesto všetky deti do centra mesta, kde bude nachystaných 300 – 300 kopčekov zmrzliny v štyroch zmrzlinárňach.  Nič iné nemusíte urobiť, len si vypýtať svoj obľúbený kopček zmrzliny a až do vypredania 300 kopčekov v štyroch zmrzlinárňach bude zmrzlina pre deti zadarmo.

V centre mesta sa viacerí pripojili k tejto akcii – Reštaurácia Klapka, Kaviareň Bottéka, Reštaurácia Bella a taktiež nová Bella Mia cukráreň, ktorá prvýkrát otvorí v pondelok.  Tieto miesta ponúkajú zľavy a zvláštne dobroty pre detičky.

Prekvapenie čaká na deti aj poobede vo veľkom detskom parku v meste.

Úrad verejného zdravotníctva  nedovoľuje zhromažďovanie väčšej skupine ľudí a preto budú tohtoročné oslavy Medzinárodného dňa detí prebiehať takouto formou. Naďalej platí pravidlo dodržiavania bezpečnej vzdialenosti, nosenia rúška a nezhromažďovať sa vo väčších skupinách.

Prvý jún patrí deťom. Z dôvodu prijatých opatrení proti šíreniu koronavírusu sa už tradičný festival detí tento rok neuskutoční.  Usporiadatelia uvažujú nad tým, že by sa tieto detské programy zorganizovali v neskoršom termíne.

Zdroj: Mesto Komárno