Fotky 2012. 08. 04.

Niekoľko tisíc ľudí prišlo na Mŕtvak!

V poslednú júlovú sobotu zaplnili breh Mŕtveho ramena tisíce ľudí všetkých vekových kategórií. Celé rodiny, partie kamarátov, ale aj jednotlivci si prišli na svoje počas najväčšej komárňanskej letnej akcie – festivalu LAKE UP! 

 

Vďaka niekoľkým hlavám a nenahraditeľnej pomoci sponzorov a mesta sa mohol festivalu LAKE UP! zúčastniť naozaj každý. Vstup do areálu festivalu zdarma bol dobrou správou pre každého, kto si chcel spríjemniť sobotný deň, alebo večer. Všetci mali možnosť priniesť si aj stan a postaviť si ho tak, aby boli blízko diania.

Už od desiatej hodiny si vedľa Mŕtvaku deti maľovali, mládež sa hrala, a všetci sa opaľovali pri LOOK magazine stagei, z ktorého sršala počas celého dňa nielen pozitívna nálada, ale aj dobrá hudba hudba. Od úvodnej hodiny sa pri nafukovacom futbalovom ihrisku zišlo osem štvorčlenných družstiev, aby si zmerali svoje sily na šmykľavom povrchu ReBoot! Cupu.

Nafúknutý a pripravený pre deti bol aj skákací hrad, no tie čakalo aj množstvo ďalších atrakcií, ako preteky vo vreci, cvičenie pre najmenších s názvom Csiri-biri, ale aj stan plný maľovania, či poníky, ktoré si deti mohli pohladiť. Na starších čakali podvečerné súťaže – v jedení hot-dogov a v pití piva.

 

Zaujímavé veci sa samozrejme diali aj na stagei, ktorý pozostával zo špičkovej zvukovej aparatúry a LED obrazovky. Dámy potešila prehliadka plavkovej bikini módy z radu Sariana a pánov modelky. Tými boli účastníčky súťaže MISS LOOK, ktorá sa konala v decembri, a sekundovali im break-danceri so svojím úchvatným vystúpením.

Skutočne sa areál začal zapĺňať až vtedy, kedy celonočnú party odštartoval svojím vystúpením americko-maďarský spevák, účastník piatej série Megasztár András Kállay-Saunders. Úspech najmä medzi dievčatami korunoval niekoľkonásobným návratom na pódium. A potom to začalo – na pódiu sa vystriedalo viacero Djov, ako sú Kovács, Boogie, Sinkovicz, IceEra, alebo Mackenzy. V tom čase sa pred stageom zabávali podľa odhadov tisíce ľudí.

 

Väčšina sa síce predčasne zbalila, keď sa nad festival priblížila búrka, no napriek silnejúcemu vetru a dažďu sa zabávať ostala takmer tisícka Komárňanov!

„Veľmi pozitívne hodnotíme festival, najmä vzhľadom k podmienkam, ktoré v Komárne pre podobné akcie nie sú veľmi priaznivé. Som rád, že sa nám podarilo zmobilizovať naozaj veľa ľudí počas dňa a aj večer. Pozitívne ohlasy máme naozaj od všetkých vekových kategórií z blízkeho okolia Komárna, i vzdialenejších kútov. Sme vďačný každému, kto si našu snahu uctil svojou návštevou a najmä tým, ktorí nám ukázali, že aj napriek nie dobrému počasiu sa dá skvelo zabaviť. Bohužiaľ sme pre nočnú búrku museli z bezpečnostných dôvodov festival ukončiť, čím nám ostali nejaké neodhalené prekvapenia. Záujem, ktorý sme vzbudili nás nabáda k tomu, aby sme sa o rok pri Mŕtvaku opäť stretli. A toto čakanie si skrátime ešte počas tohto roka. O čo konkrétne pôjde, si necháme zatiaľ pre seba,“ povedali organizátori festivalu LAKE UP!

Všetky publikované fotografie z akcie nájdete TU!

Vyjadrite svoj názor