Šport 2017. 06. 19.

Nová basketbalová generácia je v dobrých rukách

Obyvatelia Komárna si za posledné roky mohli zvyknúť, že v miestnej športovej hale sú svedkami kvalitného, extraligového basketbalu, ale oveľa menej sa hovorí o novej generácii hráčov, budúcich nástupcoch. Deti sa od minulej jesene dostali pod krídla BK Junior Komárno, a družstvá zostavené v troch rozličných vekových kategóriách už hneď v prvej sezóne dokázali, že majú pred sebou fantastické možnosti.

Juniorský tím dosiahol na celonárodnej úrovni 10. miesto, starší mini ukončili sezónu v skupine Západ na treťom mieste. Mladší mini vyhrali skupinu Západ a tým vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska, dostali sa medzi šiestich najlepších, kde nakoniec skončili na 4. mieste.

„Minulú jeseň sme dostali miestne juniorské tímy takpovediac „pod jednu strechu“, fakticky sme začali pracovať na základe novej koncepcie. Tento nápad podporovalo aj vedenie mesta a hlavný sponzor Rieker, pričom spätne môžeme jednoznačne vyhlásiť, že sme urobili správne rozhodnutie, veď sme dosiahli krásne výsledky.“ – hodnotil sezónu tréner Richard Kajtor, šéftréner mládeže, od ktorého sme sa dozvedeli aj to, že juniori Samuel Volárik a Adam Konc predviedli svoje kvality popri komárňanskom tíme aj medzi nitrianskymi kadetmi, Volárik sa navyše stal jedným z najlepších hráčov ligy, a to aj napriek tomu, že hral aj medzi juniormi v Komárne.

Mladší mini si vo finále zmerali sily s takými súpermi ako sú Bardejov, Košice, Žiar nad Hronom, Žilina či Inter Bratislava. Popri krásnom štvrtom mieste zvolili jedného z komárňanských hráčov – Šimona Marka – do All Star tímu.
O budúcnosti nám povedal pár slov manažér klubu – Attila Gyuricsek: „V nasledujúcej sezóne budeme mať tiež tri tímy, tentokrát o vekovú kategóriu vyššie, ale čo je podstatnejšie, že by sme radi úzko spolupracovali aj s miestnymi základnými školami. Bolo by skvelé, ak by sme mohli vytvoriť basketbalové krúžky pre žiakov prvého stupňa, kde by popri Gabrielovi Uňatinskom a Michalovi Jantošíkovi trénoval aj Richard Kajtor. Tu radi privítame tak chlapcov ako aj dievčatá. Naším cieľom je objaviť čo najviac komárňanských talentov, nakoľko je záujmom náš všetkých, aby sme po čase mohli v extraligovom tíme fandiť čo najväčšiemu počtu miestnych hráčov.“
„Majstrovstvá sa začínajú v októbri, dovtedy máme dosť času na tvorbu tímov, ale teraz nás čaká oddych, aby sme sa od augusta opäť mohli vrhnúť do práce. Sme veľmi vďační vedeniu mesta, trénerom, sponzorom a každému, kto nás akýmkoľvek spôsobom podporuje.“ – uviedol Kajtor na záver.

Sledujte nás na našej facebook stránke! 🙂

Text: Dávid Kovács