Šport 2019. 03. 26.

Plavci Delta klubu Komárno na Jarnej cene Žiliny

Naši plavci sa 22.-24.3.2019 zúčastnili Jarnej ceny Žiliny, ktorá ako každoročne je kvalifikačným pretekom majstrovstiev sveta a Majstrovstiev Európy. Aj tento rok prišlo do Žiliny až 673 plavcov zo 69 klubov z Maďarska, Českej republiky, Rakúska, Švajčiarska, Slovinska, Poľska a Slovenska. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Alex Kušík, Ema Szászová a Miriama Szászová.

Alex Kušík (kat. open) mal veľmi ťažkú úlohu nakoľko ako junior súťažil spolu s dospelými plavcami. V prvý deň sa predstavil na 400m polohové preteky kde po skvelom výkone získal bronz. V ďalšom programe sa Alexovi podsarilo vyplávať striebro na 200m prsia, striebro na 100m prsia a bronz na 50m prsia, čím potvrdil, že už natrvalo patrí medzi slovenskú prsiarsku elitu a to niele v juniorských kategóriách. Poslednou disciplínou, ktorú plával boli polohové preteky na 200m. V nádhernom súboji obsadil napokon skvelé druhé miesto a časom 2:08,80 zaplával limit na Majstrovstvá Európy juniorov!

Ema Szászová (kat. Staršie žiačky) sa predstavila v najlepšie obsadenej kategórií celých pretekov. Dokázala vo viecerých disciplínach prekonať svoje doterajšie osobné rekordy.

 Miriama Szászová (kat. Staršie žiačky) mala ťažkú úlohu nakoľko plávala o rok staršími plavkyňami. Silnú konkurenciu vytvorili aj maďarské plavkyne a kompletná slovenská špička. Aj napriek tomu dokázala získať striebro na 100m a 200m, voľným spôsobom k čomu pridala bronz na 50m voľným spôsobom.

Celkovo náš klub získal 8 medailí (0-5-3). K dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk