Šport 2021. 06. 10.

Plavci Delta klubu Komárno opäť získali tituly na majstrovstvách Slovenska

Plavci Delta klubu Komárno sa 4.-6.6.2021 predstavili na letnom vrchole plavcov – Majstrovstvách Slovenskej republiky juniorov a dospelých. Preteky sa uskutočnili v Poprade. Kvôli kapacitným problémom sa pretekov mohlo zúčastniť len približne 150 plavcov a to podľa najlepších zaplávaných výkonov.

Delta klub Komárno klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali Marián Dragúň, Alexandra Gálová a Miriama Szászová.

Marián Dragúň súťažil v kategórií „Open“, kde preteky prebiehali v rozplavbách a následne šestnásť najlepších plavcov sa predstavilo vo večerných „A“ a „B“ finálových súbojoch. Marian bez problémov postúpil do všetkých „A“ finále na prsiarskych tratiach. Na 50m prsia vo finále skončil druhý, čím získal striebornú medailu. Na najdlhšej 200m trati už premožiteľa nenašiel a získal titul Majstra SR.

Alexandra Gálová súťažila v kategórii starších junioriek. Juniori mali o niečo ťažší systém súťaže nakoľko o titul vo svojej kategórií bojovali priamo v rozplavbách a následne sa mohli prebojovať do finálových súbojov.

Alexandra výborne zvládla disciplínu 800m voľným spôsobom, kde získala striebornú medailu vo svojej kategórií. Výborný výsledok dosiahla aj na polovičnej trati kde skončila tesne za stupňami víťazov. V disciplíne 200m voľným spôsobom sa dokonca predstavila v „B“ finále v kategórií Open.

Miriama Szászová sa po prvýkrát predstavila medzi mladšími juniorkami, kde súťažila s o rok staršími plavkyňami.

V disciplíne 100m voľným spôsobom vo svojej kategórií získala striebro a postúpila do „B“ finále, ktoré si zopakovala aj v disciplíne 50m znak. V posledný deň nenašla vo svojej kategórií premožiteľku na 200m voľným spôsobom a získala svoj prvý juniorský titul Majsterky SR a senzačne sa prebojovala do „A“ finále medzi osem najlepších plavkýň na Slovensku.

Michal Knihár: „Keď sme sa dozvedeli, že majstrovstvá SR budú v Poprade, tak medzi trénermi nastalo veľké rozčarovanie, nakoľko ide o najpomalší bazén  na Slovensku a tieto preteky mali slúžiť aj na plnenie limitov. Keďže sa M SR mohlo zúčastniť približne 30%-40% plavcov, nastal problém aj s regeneráciou plavcov, nakoľko disciplíny nasledovali s minimálnymi prestávkami. Všetci prišli na majstrovstvá dobre pripravení. Marián zaplával svoj štandard a veľmi potešil zisk titulu Majstra SR na 200m prsia. Saša preukázala výrazné zlepšenie po svojom príchode do Komárna, čo pretavila do zisku striebornej medaily. Mimi má ťažký rok, kedy sa musí adaptovať v juniorskej vekovej kategórií. Verím, že v najbližšom období sa jej podarí zaplávať limit na EYOF 2022, ktorý sa uskutoční v Banskej Bystrici. Skoré splnenie limitu by nám dalo dostatočný priestor na jej prípravu.“