Šport 2022. 06. 15.

Plavci Delta klubu Komárno na Slovenskom pohári žiakov

Plavecký oddiel Delta klub Komárno sa zúčastnil 2. kola Slovenského pohára najmladších žiakov, ktoré sa konalo 4.- 6.2022 na Myjave.

Klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovala Édes Alíz.

FPD Slovenský pohár žiakov je najvyššia súťaž určená pre najmladších žiakov a pozostáva zo 4 kôl.

• 100m voľný spôsob 1 miesto
  • 100m prsia  1 miesto
  • 100m znak  1 miesto
  • 100m motýlik 2 miesto
  • 200m polohovka  1 miesto

Po prvom kole Alíz figurovala na popredných miestach aj v celkovom hodnotení.

Na Myjave štartovala na všetkých 100m tratiach ako aj na 200m polohové preteky, čo bolo pomerne náročné.

Postupne dokazovala v bazéne, že medzi 9-ročnými plavkyňami patrí medzi slovenskú špičku.

S veľkými náskokmi vyhrala 100m voľným spôsobom, 100m prsia, 100m znak ako aj 200m polohové preteky. Jedinú premožiteľku našla na 100m motýlik kde obsadila pekné 2. miesto.

V celkovom hodnotení Slovenského pohára jej patrí 1. miesto so ziskom 516 FINA bodov. Jej dominanciu ukazuje aj náskok pred druhou v poradí, ktorá získala 394 FINA bodov.

Trénerovi ako aj Alízke gratulujeme a prajeme veľa trpezlivosti, výdrže a zdravia do ďalšieho tréningového procesu.