Šport 2022. 07. 11.

Plavec Marián Dragúň z Komárna je dvojnásobným majstrom SR

Plavci Delta klub KN sa v dňoch 24.-26.6.2022 predstavili na Majstrovstvách Slovenska v plávaní seniorov a juniorov.

Klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali Marián Dragúň (kategória open), Alexandra Gálová (kategória open) a Miriama Szászová (kategória mladšie juniorky).

Systém pretekov pozostával z doobedňajších rozplavieb, z ktorých sa určilo poradie v juniorských kategóriách a poobedňajších finálových bojov, ktoré sa vyhodnocovali len v kategórií open bez rozdielu veku.

Marián Dragúň sa predstavil v disciplínach 50m, kde získal 1. miesto a 100m prsia, s rovnakým 1. miestom OPEN.

Z doobedňajších rozplavieb s prehľadom postúpil do večerných “A” finále. V ťažkých podmienkach, ktoré panovali v popradskej plavárni nenašiel premožiteľa ani vo finálových bojoch a s pomerne veľkými náskokmi získal dva tituly Majstra SR.

Alexandra Gálová obsadila na 800m voľným spôsobom 3. miesto. Okrem toho sa predstavila v krauliarskych disciplínach. Tento rok je pre ňu veľmi náročný nakoľko prechádza z juniorských kategórií medzi dospelých.

V jej hlavných strednodlhých tratiach (200m 400m a 800m voľným spôsobom) sa dokázala prebojovať medzi absolútnu slovenskú špičku. Povestnou čerešničkou na jej výkone bol zisk bronzovej medaile na 800m voľným spôsobom.

Miriama Szászová štartovala v šprintérskych disciplínach, kde sa zišla asi najväčšia konkurencia.

Aj napriek menším zdravotným problémom dokázala vo svojej kategórii získať strieborné medaile na 50m voľným spôsobom a 50m znak.

K dosiahnutým výsledkom našim plavcom gratulujeme.