Šport 2017. 09. 13.

Plavci Delta klubu Komárno úspešne reprezentovali v rakúskom St. Johanne in Tirol

Naši plavci sa 9.-10.9.2017 zúčastnili plaveckého mítingu v rakúskom St. Johanne in Tirol. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Marián Dragúň, Alex Kušík, Ema Szászová a Miriama Szászová.

Našim plavcom sa opäť darilo. Marián Dragúň získal zlato na 100m prsia, ku ktorému ridal ešte striera na 100m motýlik a 100m znak. Naša nová posila Alex Kušík nenašiel premožiteľa ani v jednom svojom štarte a získal 4 zlaté medaile, ku ktorým pridal aj prvenstvo vo štvorboji. Ema Szászová získala striebro na 100m voľným spôsobom. Miriama Szászová podobne ako Alex nenašla premožiteľku a získala ku 4 zlatým aj s vysokým náskokom prvenstvo vo štvorboji.

Vrcholom pre našich športovcov bol štart dvoch štafiet na 4x50m polohové preteky a 4x50m voľným spôsobom. Keďže pre vek našich plavcov sme museli štartovať v kategórií Open neočakávali sme pódijové umiestnenia. Všetci štyria naši plavci však zaplávali na úrovni svojich osobných rekordov a v napínavých súbojoch kde rozhodovali stotiny sekundy vybojovali zlato na polohovkárskej štafete a striebro na krauliarskej štafete.

Celkovým ziskom 10 zlatých a 4 strieborných medailí sme v hodnotení klubov obsadili 3 miesto.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk