Šport 2018. 10. 17.

Plavci Delta klubu Komárno získali 35 medailí na Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti

Naši plavci sa 13.-14.10.2018 zúčastnili Majstrovstiev Západoslovenskej oblasti, ktoré sa konali v Nových Zámkoch. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Alex Kušík, Dániel Óvári, Ema Szászová a Miriama Szászová.

Alex Kušík (kat. Mladší juniori) štartoval v dvanástich disciplínach, pričom ani v jednej nenašiel premožiteľa a ziskom 12 zlatých medailí sa stal aj najúspešnejším plavcom celých pretekov.

Daniel Óvári (kat. Starší juniori) sa predstavil po prvý krát ako plaveck nášho klubu. Aj on štartoval v dvanástich disciplínach pričom vo väčšine z nich si zaplával osobné rekordy. Získal 2 zlaté, 3 strieborné a 7 bronzových medailí.

Ema Szászová (kat. 12. ročné) sa predstavila v najlepšie obsadenej kategórií celých pretekov. Dokázala vo viecerých disciplínach prekonať svoje doterajšie osobné rekordy čo stačilo na umiestnenia v prvej desiatke pretekárok.

Miriama Szászová (kat. 11. ročné) zaznamenala z jedenástich časov až 9 osobných rekordov. Ziskom 11 zlatých medailí sa aj ona stala najúspešnejšou plavkyňou celých pretekov.

Celkovo náš klub získal 35 medailí (25-3-7) čo v medailovej bilancií predstavovalo vynikajúce 2. miesto hneď za domácimi plavcami.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk