Kultúra 2018. 06. 12.

Plážový volejbal, pretláčanie, pitie piva na čas. Návštevníkov festivalu Lake Up čakajú aj netradičné športové disciplíny

Festival Lake Up, ktorý sa bude konať koncom júla, pripravuje viacero zaujímavých akcií aj pre nadšencov športu. Každý, kto zavíta do Komárna na breh vážskeho mŕtveho ramena, sa môže okrem bohatého hudobného programu tešiť aj na turnaj v plážovom volejbale, súťaž v pití piva, súťaž v pretláčaní, bungee run, cross fit a tiež na lezeckú stenu. Čerešničkou na športovej torte bude tréning formovania tela s populárnou Rubint Rékou. Festival Lake Up štartuje už vo štvrtok 26. júla a trvať bude do skorých ranných hodín v nedeľu 29. júla. 

Prvý volejbalový zápas turnaja Lake Cup odštartuje v sobotu o 9:00 na volejbalovom ihrisku pri Mŕtvaku. Do súťaže sa môžu prihlásiť 3-členné zmiešané tímy. Víťazné celky si odnesú trofej, ale aj peňažnú odmenu. Registračný poplatok je v predpredaji 10 eur/tím, za registráciu na mieste zaplatíte 14 eur/tím. Športovú úroveň pozdvihne aj účasť volejbalistov VK Spartak UJS Komárno, ktorí sa len pred pár týždňami prebojovali naspäť do slovenskej extraligy.

Súťaž v pretláčaní sa bude konať tiež v sobotu a to poobede od 13. hodiny. Sily si môžu zmerať chlapi, ale aj ženy v samostatných kategóriách. Traja najlepší získajú peňažnú odmenu. Súťaž bude obohatená o extra zážitok, keďže ju bude viesť dvojnásobný víťaz svetového pohára v pretláčaní Kis Gyula, ktorý je v súčasnosti na šiestom mieste celosvetového pohára. Registračný poplatok je v predpredaji 5 eur a na mieste 8 eur.

Prihlásiť sa do oboch súťaží dá veľmi jednoducho – zakúpením si registrácie na stránke lakeup.sk v sekcii Vstupenky. 

Na tohtoročnný festival Lake Up pripravujeme aj trochu iný „šport“. V piatok a v sobotu si súťažiaci budú môcť  zmerať sily v pití piva na čas a v silovej disciplíne držanie piva.

Športový program bude dopĺňať aj klasická lezecká stena a tiež cross fit, ktorý si budete môcť počas štyroch hodín vyskúšať v špeciálne upravenej cross fit zóne priamo v areáli festivalu.

Netradičnou športovou disciplínou bude aj bungee run a sweeper. Pri týchto športoch bude najväčšou otázkou to, kto vydrží dlhšie stáť na nohách. V bungee run-e budú medzi sebou súťažiť páry s gumeným lanom a pri disciplíne sweeper bude potrebné sa vyhýbať točiacej sa „metle“ a ostať stáť na oboch nohách.

Športových nadšencov poteší aj maďarská kráľovná fitnessu Rubint Réka. Známa osobná trénerka prichádza opäť do nášho mesta, aby koncom júla rozhýbala na brehu Mŕtvaku všetkých našich parťákov. Vstupenku na tréning s Rubint Rékou si môžete zakúpiť v predpredaji za 4 eurá na stránke festivalu.

Vstupenku na najväčší letný beach festival si môžete za zvýhodnenú cenu zakúpiť na webovej stránke www.lakeup.sk/ticket!

Na stránke si môžete vybrať z viacerých možností, tak si zvoľte tú najvýhodnejšiu!