Šport 2011. 06. 20.

Postup si komárňanskí futbalisti zabezpečili hladkým víťazstvom

Holá, holá, holá, tretia liga volá!

Pre domácich veľmi dôležitý zápas začal pred pekne zaplnenou tribúnou a za občasného popŕchania. Dážď svoju intenzitu menil až do polčasu, kedy sa strhla riadna búrka. Na hre sa to odzrkadlilo iba niekoľkými pošmyknutiami hráčov, no inak to na kvalite zápasu neubralo. Po polčase dokonca vyšlo slnko a tak si aj hráči mohli na ihrisku užívať futbal.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu!

Domáci začali aktívne, zjavne nabudení vidinou postupu hrali minimálne o tri triedy lepšie, ako pred dvoma týždňami s Nededom. Hoci fialovým stačila aj remíza, nenechali nič na náhodu a prvý kúsok v bráne súpera ‚nechal‘ v útoku dobre hrajúci Kóša už v 9. minúte, keď sa po rohu z pravej strany najlepšie zorientoval v šestnástke. Domáci potom hrali trochu nervózne a zbrklo, nedarilo sa im upokojiť hru, čo takmer rezultovalo gólom hostí, no akcii cez dieru v obrane dal stop brankár Kosťukevič, ktorý kryl prízemnú strelu.

Za druhým gólom Kóšu sa brankár len obzrel.

Druhý gól pridal Kóša, keď sa brankár hostí iba pozeral za loptou, ktorá z hlavy útočníka Komárna smerovala do brány. To sa už písala 35. minúta a náskok Komárňanov mohol byť ešte vyšší, nebyť nepremenených príležitostí inak aktívne a dobre hrajúcich Gonzálesa a Skoka. Ten si to ale napokon vynahradil v 59. minúte.

Hráči KFC sa tak definitívne upokojili a predvádzali sympatický výkon, no ani o hosťoch sa nedalo povedať, že by boli odovzdaným súperom. Gól však napokon nevyťažili aj vďaka dobre chytajúcemu Kosťukevičovi.

Oživenie priniesol na ihrisko príchod dvojice Mészáros – Kosťukevič. Prvý menovaný robil súperovi problémy hlavne napádaním pri rozohrávke a len ťažko sa ho dalo odstaviť od lopty. Po jednej z jeho prihrávok na hrot zakončil cez padajúceho obrancu a vybiehajúceho bránkara práve druhý z bratov Kosťukevičovcov. Mészáros potom pridal v 85. minúte posledný piaty gól, keď po šprintérskom súboji medzi dvoma obrancami bol pri lopte ako prvý a prízemnou krížnou strelou nedal súperovmu brankárovi šancu.

Kosťukevič sleduje spolu s obranou súpera, ako jeho lob ponad brankára končí gólom.

Komárňania tak splnili nielen cieľ vyhrať zápas s Mederom, ale aj celosezónny – skončiť na prvom mieste a postúpiť. Po konečnom hvizde rozhodcu vbehli na ihrisko tak funkcionári klubu, ako aj niekoľkí fanúšikovia, aby spolu oslávili postup.

KFC Komárno – MŠK Thermal Veľký Meder 5:0 (2:0)
Góly: 9 min. Tomáš Kóša (1:0), 35 min. Tomáš Kóša (2:0), 59 min. Matej Skok (3:0), 75 min. Vladimír Kosťukevič (4:0) a 85 min. Ádám Mészáros (5:0)