Šport 2019. 04. 29.

Poznáme víťazov silového päťboja stredoškolákov

Minulý piatok (26.4.2019) Stredná odborná škola obchodu a služieb na Budovateľskej ulici v Komárne organizovala tradičnú súťaž v silovom päťboji. Už deviaty rok je podujatie súčasťou Komárňanských dní a súťažiaci boli aj tentokrát motivovaní k výkonom na hraniciach svojich možností.


Súčet opakovaní z piatich disciplín určil víťaza, ktorým sa stal Richard Őszi (246b) Gymnázia Ľ.J.Šuleka v Komárne. Na druhom mieste sa umiestnil Attila Kiss (239b) z SOŠ TaM v Hurbanove, a bronzovú priečku obsadil Erik Farkaš (219b) z SPŠ SE v Komárne. Pre lepšiu predstavu a pre prípad, že by si niekto silový päťboj chcel vyskúšať, uvádzame, že Richard spravil s 80% telesnej hmotnosti (TH) 117 drepov, Attila 115. Erik sa podarilo 59 opakovaní tlakov v ľahu s 60% TH, 66 kľukov na bradlách a 26 zhybov. V bicepsovom zdvihu so 40% TH mal najlepší výkon Attila Sántha s 39 opakovaniami.

Gratuláciu a uznanie si zaslúžia všetci chlapci, ktorí sa zúčastnili tejto neľahkej súťaže a prajeme im aj naďalej také odhodlanie, s akým sa prezentovali uplynulý piatok.
Ďakujeme mestu Komárno, ktoré znovu finančne prispelo na toto vydarené podujatie, ako aj internetovému obchodu www.namaximum.sk za pomoc s cenami.

Viktor Szabó, organizátor