Región 2014. 01. 30.

Prehľad víkendových obmedzení bankových služieb

Viaceré banky informovali, že budú počas migračného obdobia z januára na február pracovať v obmedzenom režime. Ponúkame prehľad obmedzení jednotlivých bánk:

UniCredit Bank uviedla, že má naplánovanú odstávku elektronických kanálov od piatku 31. januára od pol deviatej večer do nedele 2. februára do desiatej večer. Obchodné miesta banky zároveň budú cez víkend vykonávať len poradenskú činnosť a preberať platobné príkazy. Pre klientov to podľa hovorkyne UniCredit Bank Zuzany Ďuďákovej znamená, že počas uvedeného víkendu nebudú môcť používať elektronické bankovníctvo, realizovať bezhotovostné platby ani hotovostné operácie, vrátane zmenárenských.

VÚB banka plánovanú odstávku bude mať od piatku od pol ôsmej večer do pondelka do ôsmej ráno, keď jej klienti nebudú môcť využívať služby internet bankingu, mobil bankingu, e-Platieb, Kontaktu a taktiež platby cez Viamo. Od piatku od šiestej večer až do konca víkendu bude zároveň zatvorená aj pobočková sieť VÚB banky. „Platiť kartou a vyberať peniaze z bankomatu však bude možné bez obmedzenia,“ dodala hovorkyňa VÚB banky Alena Walterová.

V OTP Banke  internet banking bude v piatok dostupný do pol druhej poobede, následne bude nedostupný až do nedele, kedy ho má banka v pláne opäť spojazdniť o ôsmej ráno. Proces migrácie však nebude mať podľa OTP dopad na transakcie uskutočnené prostredníctvom bankomatov a platobných kariet, čo znamená, že platobné karty a bankomaty OTP Banky bude možné využívať štandardne a bez obmedzenia.

Slovenská sporiteľňa je na migráciu pripravená a nebude robiť žiadne obmedzenia a bude v závere tohto týždňa fungovať štandardne a klienti nepocítia v súvislosti s prechodom na SEPA žiadne obmedzenia, teda neplánuje žiadne špeciálne odstávky bankových systémov. „Klienti budú môcť počas víkendu využiť naše pobočky, tiež bez obmedzení platiť kartami alebo si vyberať hotovosť z bankomatov a využívať služby elektronického bankovníctva,“povedal hovorca Slovenskej sporiteľne Štefan Frimmer.

ČSOB informovala o miernom obmedzení. V pobočkách a obchodných miestach bude vykonávať svoju činnosť bez obmedzenia. Služby kartových produktov, výbery z bankomatov, hotovostné a zmenárenské operácie vrátane dostupnosti ČSOB nonstop liniek budú naďalej plne dostupné. Určité obmedzenie bude v rámci elektronického bankovníctva, a to od piatku od desiatej večer do soboty do piatej ráno.

(zdroj: webnoviny.sk, ilustračné foto)